Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Yeniden Belirlenecek

Bayramdan sonra hizmete açılması planlanan Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri 35 dolar+KDV açıklanmasının ardından yeniden düzenleneceği bilgisi geldi...

03 Haziran 2016
Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Yeniden Belirlenecek Bayramdan sonra hizmete açılması planlanan Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri 35 dolar+KDV açıklanmasının ardından yeniden düzenleneceği bilgisi geldi...

Osmangazi Köprüsü'nün Dilovası şantiyesinde yetkililerden brifing alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

2013’te yapımına başlanan Osmangazi Köprüsü’nün bitme aşamasına geldiğine dikkat çeken Arslan, bayramdan sonra inşallah köprüyü hizmete açacağız dedi.

BAYRAM SIKIŞIKLIĞINDA DERDE DEVA OLACAK
Daha önce 40 kilometrelik kısmını hizmete açtık diyen Arslan, “Köprüyle birlikte bunu 58 kilometreye çıkaracağız. Özellikle bayram sıkışıklığında insanımızın derdine deva olacak. Hedefimiz sene sonuna kadar toplam 433 kilometrelik projenin 120 kilometresini Bursa'ya kadar hizmete sunmak, İstanbul-Bursa arasını hizmete açmak. İzmir tarafından inşaat zaten devam ediyor. Bütün toplam projenin bitirilme tarihi olarak her ne kadar 2020'ye kadar süremiz varsa da 2018 sonuna kadar bitirme hedefimiz var” diye konuştu.

4 MİLYAR DOLAR İLE YÜZDE 64 TAMAMLANDI
Şu ana kadra 4 milyar dolar harcandığını ve bu 4 milyar dolar ile de yüzde 64'ünün gerçekleştiğini vurgulayan Arslan, “Kamulaştırma ile ilgili de yaklaşık 1 milyar 850 milyon lira para harcanmış durumda. Buna karşılık da kamulaştırmanın yüzde 84'ü gerçekleştirilmiş” dedi.

ÜCRETLER YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLECEK
Bakan Arslan, bayramdan önce hizmete açılması planlanan Osmangazi Köprüsü'nün 35 dolar artı KDV olarak açıklanan geçiş ücretiyle ilgili çalışma yapıldığını belirterek, "Yeni geçiş ücreti, netleşmesinin ardından kamuoyuyla paylaşılacak." dedi.    
 
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan Üçüncü Havalimanı projesinin tamamlandığında yaklaşık 2

08 Eylül 2017


Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

İzmir ve Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirmesi planlanan Sabuncubeli Tüneli 8 Eylül’de hi

08 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat