Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açılıyor

Paşaköy-TEM Kurtköy ile Kuzey Marmara Otoyolu'nu birleştiren yol bugün açılıyor...

04 Temmuz 2017
Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açılıyor Paşaköy-TEM Kurtköy ile Kuzey Marmara Otoyolu'nu birleştiren yol bugün açılıyor...

Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında hayata geçirilen bağlantı yolu bugün itibariyle trafiğe açılıyor. Yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen projenin yapımını Karayolu Genel Müdürlüğü üstleniyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından da onaylanan Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu kullanıma hazır hale geliyor.
Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ile ilgili imzalanan sözleşme gereği otoyolun yapımı, bakımı ve işletilmesi de üstlenici görevli şirket tarafından yürütülüyor.

HIZ SINIRI 40 KİLOMETRE
Saatte en fazla 40 kilometre hızla gidilebilecek olan bağlantı yolunda trafiğe açılan kesime ise iş makineleri, yayalar, lastik tekerlekli traktörler, hayvanlar, motorsuz araçlar ve bisikletliler giremeyecek.

YASAKLAR ÇOK KATI
Otoyola köprülü kavşaklar ve ücret toplama istasyonları gibi noktalar haricinde giriş ile çıkış yasak olacak. Otoyolunda bulunan engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasak kapsamına dahil edilecek. Kavşaklarda duraklamanın, geri dönüş yapmanın, park etmenin ve geri gitmenin de yasak kapsamına dahil edildiği otoyolunda meydana gelebilecek zorunlu hallerde yalnızca en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.