Pasifik Ankara’nın Ortasına Yeni Bir Kent Kurmaya Hazırlanıyor

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Aralık 2015
Pasifik Ankara’nın Ortasına Yeni Bir Kent Kurmaya Hazırlanıyor

Ankara'nın sembol projelerinden Next Level'ın satışlarını tamamlayan Pasifik İnşaat, Ankara'nın ortasında 1 milyon metrekarelik yeni bir dev projeye start vermeye hazırlanıyor...

Ankara'nın sembol projelerinden Next Level'ın satışları tamamlayan Pasifik İnşaat, bölgeye 2 yeni sembol proje daha kazandırmaya hazırlanıyor.

Emlak Konut GYO'nun EGO Garajı arsa ihalesini Çİftay ile birlikte 1 milyar 258 milyon 315 bin TL'ye alan şirket arsa üzerinde karma bir proje hayata geçirmeyi planlıyor.

1 MİLYON 400 BİN METREKARELİK DEV PROJE
Ankara'nın en büyük arazisi olan EGO Garajı arsası toplam 1 milyon 400 bin metrekare alana sahip.

2016'DA BAŞLIYOR
Projeye 2016'ın ortalarında start vermeyi planladıklarını söyleyen Pasifik inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, "EGO arsası ile uzun zamandır ilgileniyorduk. Arsa Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Toki'ye Toki'den de Emlak Konut GYO'a geçti. Biz ortağımız Çiftay ile birlikte ihaleyi 1 milyar 258 milyon 315 bin TL'ye aldık" dedi.

HER KESİME HİTAP EDİYOR
Projenin detayları hakkında bilgi veren Erdoğan, "Projeyi farklı birimlere göre kategorilendirdik. Aile konutları, markalı rezidans, servis rezidansı, home ofis, teraS Ofisler, businesS Ofisler ve müstakil merkez binalar yer alacak. Aile rezidansı 150 bin metrekare alan üzerinde toplam bin 200 konuttan oluşacak. 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçenekleri yer alacak. Markalı rezidans 30 bin metrekare alan üzerinde konumlanacak. Ankara'nın ilk markalı rezidansı olacak. Servisli rezidaslar ise otelin en üst katında olacak. Otelin tüm hizmetlerinden faydalanabilecekler. Hak sahipleri dairelerini kullanmadıkları dönemde otele kiralayabilecekler. Home ofisler 60 bin metrekare alanda yer alacak. Burada teras ve businesS Ofislerin yanı sıra müstakil merkez binaları da olacak" dedi.

4 YILDA TAMAMLANACAK
Projenin tamamının 4 yılda tamamlanacağını belirten Erdoğan, ölcelikle 2019'un ortalarında konut, home ofis, markalı rezidans ve müstakil merkez binalarının teslim edileceğini kalanının ise 4 yılda tamamlanacağını ifade etti.

ÇAYYOLU'NDA 440 KONUTLUK İKİNCİ BİR YENİ PROJE
EGO projesinin yanı sıra Ankara Çayyolu'nda yeni bir projeye daha start vereceklerini belirten Fatih Erdoğan, "Next Level'ın satışı sırasında çok fazla konut talebi geldi. Next Level rezidans projesiydi. Ailelere yönelik bir proje değildi. Next Level kalitesinde ailelere yönelik konut talebi geldi. Çayyolu projemize böyle karar verdik" dedi.

BİN 100 SOSYAL KONUTA KARŞILIK ÇAYYOLU ARAZİSİ
Çayyolu arsasını Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldıklarını belirten Erdoğan, "Arazimiz Çayyolu rekreasyon vadisi olarak tanımlanan bir yerde. Çayyolu'nun tam göbeği. Lüks konut projelerinin olduğu yer. Arsayı büyükşehir belediyesinden aldık. Arsa karşılığı Mamak'ta kentsel dönüşüm kapsamında bin 100 konut yapıp belediyeye teslim edeceğiz" diye konuştu.

MART'TA SATIŞTA
Çayyolu projesine Mart 2016'da start vereceklerini belirten Erdoğan, "Pasifik İnşaat Çayyolu proesi toplam 440 konuttan oluşuşacak. Arsa bedeli 110 milyon TL. Toplam yatırım maliyeti ise 200 milyon TL. 500 milyon TL ciro hedefimiz var. Projeyi Mart ayı gibi satışa çıkarmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

YÜZDE YÜZ KAZANDIRACAK
Çayyolu projesinde metrekare birim fiyatlarının 4 bin TL'den başlangıç gösterdiğini söyleyen Erdoğan, "4 bin TL'den satışa çıkacağız. Fakat bu rakamlar lansmana özel rakamlar. Biz Next Level'da da 4 bin TL'den satışa çıktık şu an orada metrekare fiyatları 10 bini buldu. Çayyolu projemiz de tamamlandığında 10 bin TL'yi görecek. Projeyi 2018'in sonunda teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

3 PROJENİN YATIRIM MALİYETİ 1,5 MİLYAR DOLAR
Erdoğan, Next Level, Çayyolu ve Ego projelerinin toplam yatırım maliyetinin ise 1,5 milyar dolar olduğunu belirtti.

İSTANBUL'A BUGÜN GİRSEK ALICIMIZ HAZIR
Next Level algısının kolay sattırdığını ifade eden Erdoğan, "İstanbul'dan da çok fazla talep var. İlk defa bir Ankara firmasına İstanbul'dan bu kadar talep oluyor. Biz bugün İstanbul'a girsek alıcımız hazır. Çünkü Next Level markası kolay sattırıyor. İstanbul'da da proje planımız var. Kentsel dönüşüm kapsamında bir proje düşünüyoruz. 2017 yatırım planlarımız arasında" şeklinde sözlerini tamamladı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yatırımın Gözde Adresi Tuzla’da Realist Bir Proje

Yatırımın Gözde Adresi Tuzla’da Realist Bir Proje

Son dönemde İstanbul’un gözde yatırım adreslerinden Tuzla’da yükselen Realist Tuzla projesi “Gerçek

14 Kasım 2018


Konut Kredisi Faizleri Düşüyor

Konut Kredisi Faizleri Düşüyor

Konut kredisi faizleri düşmeyi sürdürüyor. Ortalama faiz oranı Kasım ortası itibariyle yüzde 2.52’ye

13 Kasım 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum