Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

21 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor
Pendik Fevzi Çakmak mahallesi kentsel dönüşüm projesi başlıyor. Pendik belediyesi kat karşılığı konut yapım işini 14 Haziran'da ihaleye çıkarıyor...

Pendik Belediyesi Fevzi Çakmak mahallesinde 0 ada 4673 parsel üzerinde kat karşılığı konut yapım işini ihaleye çıkarıyor. Toplam 21 bin 261 metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçirilecek olan proje kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilecek.

Belediyeye kalacak olan konutlar brüt ortalama 90 ila 100 metrekare büyüklüğünde ve aynı blokta yer alacak. İnşaatı yüklenen firma ise kendi payına düşen konutların büyüklüklerinde belediye ile görüştükten sonra değişik yapabilecek.

Bir engel veya zorunluluk yaşanmadıkça tüm konutların eş zamanlı olarak inşa edilip, inşaatın bir bütün içerisinde yürütülmesi planlanıyor. Arsa üzerinde yer alan ruhsata aykırı binalar yıkılıp kaldırılmasından itibaren inşaatın geçici kabulüne kadarki süre içinde kira yardımları yüklenici firma tarafından karşılanacak.

Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında daire içinde teknik şartnameye uygun 1. Sınıf malzeme kullanılacak. Örnek daire yapılıp belediyeden onay aldıktan sonra diğer dairelerinde ince işlerine başlanacak.

İşin tahmini bedeli 28 milyon 837 bin 593 TL olarak belirlendi. İhale 14 Haziran 2016 Salı günü saat 10:00'da Pendik Belediyesi encümen salonunda gerçekleşecek. İhale şartnamesi Pendik Belediyesi, Etüd Proje Müdürlüğü'nden temin edilebilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ"Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap