‘Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı’

13 Ağustos 2014
PAYLAŞ
‘Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı’

İstanbul'a yapılacak olan Üçüncü Havalimanının adı 'Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı' mı olacak?

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul'un 3. Havalimanı'nın adının Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı olacağı iddiasına cevap verdi. Bakan Elvan, "Başbakan'a ne yapılsa azdır diye düşünüyorum" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Milas-Bodrum Havalimanı'nın işletilmesi ihalesini kazanan TAV Havalimanları'nın ilk taksiti ödemesi dolayısıyla JW Marriot Otel'de düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

''KALKINMADA ÖNEMLİ ROL OYNADI''

İstanbul'a yapılan 3. havalimanının adının Recep Tayyip Erdoğan olacağı iddialarının sorulması üzerine Elvan, Başbakan Erdoğan'ın 12 yıldır bu ülkenin imarı ve kalkınmasında önemli rol oynadığını söyledi.

''NE YAPILSA AZDIR''

Milli gelirin 3-4 kat arttığını dile getiren Elvan, "Bu ülkede istikrar oluşmuşsa, halen güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyorsak, Türkiye olarak rekabet gücümüz artmışsa bunu Başbakanımıza borçluyuz. Millet de zaten bunun karşılığını Başbakanımıza verdi. İnşallah 12'inci Cumhurbaşkanı olarak görevine başlayacak. Dolayısıyla ne yapılsa azdır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İNŞAATI NE DURUMDA?

Toplamda 76,5 milyon metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek havalimanının dolgu ve sondaj çalışmaları sürerken, bölgede kurulan onlarca şantiye ve yüzlerce hafriyat kamyonunun yoğun çalışmaları dikkati çekti. Havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. 26 milyar 142 milyon euroluk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesi yapılan ve yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli çalışması planlanan üçüncü havalimanı projesinde ön hazırlıklar kameralara yansıdı.

Üçüncü Köprü Projesinin Son Hali Havadan Çekim Teknolojisi ile Böyle Görüntülendi:


"‘Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı’" haberine ait yorum yok

Yorum Yap