Rize-Artvin Havalimanı ne zaman açılacak?

Karadeniz'de merakla beklenen çalışmada faaliyetler sürüyor. Peki, Rize-Artvin havalimanı ne zaman açılacak? İşte yanıtı…

13 February 2019
Rize-Artvin Havalimanı ne zaman açılacak? Karadeniz'de geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı'na benzer bir yapıda hayata geçirilecek Rize-Artvin Havalimanı'nda çalışmalar sürüyor. Özellikle Doğu Karadeniz bölgesi için büyük önem taşıyan projenin yapımını merakla bekleyen vatandaşlar, "Rize-Artvin Havalimanı ne zaman açılacak?" sorusuna yanıt arıyorlar.

ÇALIŞMALAR ERKEN BİTEBİLİR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Rize-Artvin Havalimanı çalışmasında incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından bir de açıklama yapan Bakan Turhan, bu çalışmanın denize inşa edilen ikinci havalimanı olduğunu hatırlattı.

Projenin 2 milyar TL maliyetle hayata geçirildiğini belirten Bakan Turhan, "Havaalanını 2020 yılının sonunda hizmete açmak için ekiplerimiz tüm gayretiyle çalışıyor. Sözleşmeye göre bitim süresi 2022 fakat gerekli tedbirler alınarak ekip, ekipman, makine, araç, çalışan sayısı artırılarak 2020 yılı sonunda bu projeyi hizmete açacağız. Bunlar bölgemiz, insanlar için ihtiyaç olan ulaşım altyapısı. Bu bölgede gelişen ekonominin, turizmin önemli bir altyapısı. Havaalanı, ulaşımda insanımızın tercih ettiği, kullanabildiği, halkın yolu olan bir ulaşım sistemi" şeklinde konuştu.

"DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜNÜ 42 AYDA TAMAMLADIK"

İstanbul Havalimanı hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, dünyanın en büyük havaalanını İstanbul'da yaptıklarını ve 42 ay gibi sürede hizmete açtıklarını hatırlatarak yeni havalimanı hakkında çıkan bazı dedikodulara sitemde bulundu. Bu tür haberlere itibar edilmemesi gerektiğini ifade eden Turhan, "Bunlar bu ülkenin gücünün, kredisinin, istikrarının sonucu, kamu kaynağı kullanılmadan yapılan, ülkeye kazandırılan kaynaklardır. 'Bu hizmetlerin bedeli millete ödettirilecek, o olacak, bu olacak' gibi bazı safsata haberler gündeme gelebilir. Bunlara itibar edilmesin. Bu havalimanı bir özel yatırımcı şirket tarafından yapılmış, işletmeye açılmış ve her yıl devlete de yıllık 822 milyon avro kira ödemesi yapılacak bir yap-işlet-devret projesidir. Ayrıca özellikle yurt dışı yolcular sözleşmesinde belirtilen sayının üzerinde olunması durumunda da gelir paylaşımı söz konusudur" ifadesini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum