Rotana ve Dap Yapı 2 Otelini Türkiye’de Açtı!

İstanbul Adalar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Eylül 2015
Rotana ve Dap Yapı 2 Otelini Türkiye’de Açtı!

Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden Rotana, İstanbul’da iki otelle hizmet vermeye başladı. Maltepe’de yer alan otellerin açılışı ile birlikte 319 odayı daha portföyüne ekleyen Rotana, dünyadaki toplam oda sayısını 13 bin 679’a yükseltti...

Türkiye’nin en uzun sahil şeridi, İstanbul Anadolu yakasının kalbi Maltepe’de yer alan otellerin açılışı ile birlikte 319 odayı daha portföyüne ekleyen Rotana, dünyadaki toplam oda sayısını 13 bin 679’a yükseltti.

Rotana tarafından, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Dap Yapı için işletilecek yeni oteller, İstanbul’da aileler ve konuklar için uzun ve kısa dönem konaklama ve ayrıcalıklı şehir yaşamını sunmak için tasarlandı. Metroya yürüme mesafesinde yer alan oteller, Sabiha Gökçen Havalimanı, Bağdat Caddesi ile önemli iş ve eğlence merkezlerine yakın konumda bulunuyor.
“Global genişlememiz ve devam eden büyümemiz için bir dönüm noktası olan Türkiye’deki ilk iki otelimizi açmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönem Türkiye’de yeni projelerle başarımızı artırmayı heyecanla bekliyoruz” diyen Rotana Başkanı ve CEO’su Omer Z. Kaddouri; “Yılda 37 milyon uluslararası turistin uğradığı Türkiye'nin, dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer aldığını” söyledi.

TripAdvisor tarafından 2014 yılında dünyanın seyahat noktaları arasında 1. sırada gösterilen İstanbul’un geçen yıllarda turistler için hareketli bir turizm merkezi ve konferanslar için aranılan şehir olması, konaklama endüstrisinde İstanbul için yeni kapılar açılmasını sağladığını anlatan Kaddouri, şöyle konuştu: “Rotana olarak, Türkiye’nin hareketli turizm sektörünün sağladığı benzersiz fırsatlar ilgimizi çekti. Uzmanlığımızı, yılların verdiği hizmet tecrübemizi, iş ve tatil için gelen konuklarımıza sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kaddouri, 14 ülke ve 20 şehirde 51 otel işlettiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:
“Dünyada toplam 13 bin 678 oda, 355 toplantı odası ve 250 restoranla, dünya genelinde 80 ülkeden 11 bin 784 çalışanla hizmet veriyoruz. Aynı hedeflerin peşinden koşan iş ortaklarıyla büyümeyi hedefliyoruz ve DAP Yapı’nın bu ortaklık için en doğru adres olduğuna inanıyoruz.”

Turist sayısındaki artış uluslararası otel markalarının dikkatini çekiyor
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise konaklama sektörüne güçlü bir ortakla girmekten duydukları mutluluğu dile getirerek; “Türkiye’nin turist sayısında düzenli artış, Rotana gibi uluslararası tanınmış otel markalarının pazara girmesi için eşsiz fırsatlar yarattı ve bizi otelcilik sektörüne yatırım yapmamız konusunda cesaretlendirdi” diye konuştu.

Otelin mimarisi hakkında da bilgi veren Yılmaz; şunları söyledi: “Otellerimizin mimarisi benzersiz. Burgu Arjaan by Rotana’nın 108 derece dönen mimarisi onu türünün tek örneği yapıyor. Konuklarımız sadece birinci sınıf hizmet almakla kalmayacak ayrıca İstanbul’un ilk eğimli otelinde kalmanın da ayrıcalığını yaşayacak.”

Otel hakkında bilgi veren “Burgu Arjaan by Rotana” ve “Tango Arjaan by Rotana” Genel Müdürü Ahmet Ender Özgündoğdu da; “Rotana’nın yıllara dayalı deneyimi ve başarısı ile Türkiye pazarına giriyor olması, İstanbul otelcilik sektöründeki dinamikleri değiştirecek. “Burgu Arjaan by Rotana” birbirine bağlı; lobi, kafe, iş merkezi, restoran, sağlık kulübü, açık ve kapalı havuz, manzaralı alanlar, dört toplantı odası ve bir balo salonunu gibi iş ve eğlence tesislerini barındıran iki kulenin birleşmesinden oluşuyor. “Burgu Arjaan by Rotana” otelinde 163 oda, “Tango Arjaan by Rotana” ise 156 oda bulunuyor” diyerek oteller hakkında bilgi verdi.

Otel hakkında yapılan açıklamada, “Konuklarımız otele geldikleri ilk andan, ayrıldıkları son ana kadar dayalı döşeli daireleri ve 24 saat oda servisi ile kendilerini evlerinde hissedecekler. Tüm suitlerimiz, konuklarımıza aidiyet hissi yaşatmak için şehir ve Adalar manzarası sunarken; şehrin koşuşturmasından uzaklaşmalarını sağlayacak bir ortam oluşturuyor. Yüksek hızlı internet bağlantısı, LCD televizyonlar, tam donanımlı mutfaklar, nazik ve saygılı personel ve yüksek kaliteli eğlence ve dinlenme tesisleriyle bu otel dairelerinde yaşamı zevke dönüştürüyoruz” denildi.
Rotana Türkiye’de genişlemeyi planlıyor
Rotana’nın, Türkiye’deki genişleme planları çerçevesinde Dragos’da iki yeni oteli, Dalga Residences”ı 2015 yılı son çeyreğinde ve “Vazo Residences”ı 2016’nın ilk çeyreğinde hizmete hazır hale gelmesi planlanıyor.

Rotana’nın portföyüne 330 anahtar daha eklenmesi anlamına gelen yeni oteller, Rotana’nın Türkiye portföyünü 4 otele çıkartması demek oluyor. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.