Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar sürüyor

Kayseri'nin önemli kentsel dönüşüm çalışmasının ikinci etabı ihaleye çıkıyor.

11 May 2019
Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar sürüyor Türkiye'nin tüm şehirlerinde daha modern ve daha güvenli yaşam alanları ortaya çıkarma adına kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları yürütülüyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kontrolü altında planlı bir şekilde yürütülüyor.

Kayseri'nin önemli kentsel dönüşüm çalışmaları arasında gösterilen Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin inşaat çalışmalarında büyük yol kat edildi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, projenin inşaat çalışmalarını şantiyede inceledi. Çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç, projenin ikinci etabı için de ihale sürecinin başladığını açıkladı.

"YASAL MEVZUATTAN BEKLEME OLDU"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin şantiyesine yaptığı inceleme ziyaretine Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile Büyükşehir bürokratları da katıldı. Şantiye alanında incelemeler yapan Başkan Büyükkılıç ayrıca yüklenici firma olan Erkut İnşaat'ın yetkilileriyle de görüştü.

Şantiye alanında açıklamalarda bulunan Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Kayseri'nin prestijli projelerinden biri olduğunu belirtti. Kış şartlarından ve yasal mevzuattan kaynaklı olarak müteahhit firmanın birkaç ay bekleme süresi olduğunu ifade eden Büyükkılıç, "Şimdi kaldıkları yerden; durmak yok, koşmaya devam mantığıyla çalışmalara başladılar" diye konuştu.

İkinci etap çalışmalarının da başladığını dile getiren Başkan Büyükkılıç, "Bakanlığımızın tavsiyesini de dikkate alarak ikinci etaptaki 6 blokla ilgili gerekli çalışmalar yaptık. Yakında ihaleye çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum