Sakarya'da kentsel dönüşüm çalışması son aşamada

Sakarya'nın dönüşümü için çalışmalar sürüyor. İşte çalışmalardaki son durum…

11 August 2020
Sakarya'da kentsel dönüşüm çalışması son aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları yaratma adına yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları, özellikle deprem tehlikesinin yüksek olduğu bölgelerde çok daha fazla önem taşıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaların önem taşıdığı şehir olan Sakarya'da proje çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, kentsel dönüşüm çalışmaları için komisyon oluşturduklarını ve oluşturulan komisyonun hazırlayacağı strateji belgesinin bakanlıktan onay almasıyla beraber kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlıca başlayacaklarını açıkladı.

"HAZIRLIKLARIMIZDA SON AŞAMAYA GELDİK"

Belediyenin Ağustos Ayı Meclis Toplantısında bir konuşma yapan Başkan Yüce, Sakarya'nın deprem bölgesi kuşağında yer aldığını hatırlatarak, "Bu coğrafyada tarih boyunca pek çok deprem yaşandı. Büyük hasarlar verdi. 17 Ağustos 1999’da en büyük depremlerden birini hep birlikte yaşadık. Depremin acısını, kaybettiklerimizi yüreğimizin en derininde hissettik. Depremin yaralarını sarmaya gayret ettik, mücadele ettik. Bu mücadelenin önemli bir noktasında bulunan kentsel dönüşüm için hazırlıklarımızda son aşamaya geldik" ifadelerini kullandı.

16 İLÇEYİ KAPSAYAN RAPOR HAZIRLANDI

Oluşturdukları komisyonun öncelikle 16 ilçeyi kapsayan bir rapor hazırladığı bilgisini aktaran Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, "Bu rapor hazırlanırken tüm ilçe belediyeleri ziyaret edilerek çalışmanın kapsamı anlatıldı. Hazırlanan plan rehberliğinde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm projelerine yönelik modellemeler yapmak için kent merkezinde belirlenen 2 bölge ve toplam 14 hektarlık alanda çalışmalara başlandı. Tüm bu gelişmelerin ışığında Kentsel Dönüşün Strateji Belgesi hazırlanmasında son aşamaya geldik ve en kısa sürede bakanlığa sunacağız. Sonrasında bakanlığın onaylaması halinde kentsel dönüşüme başlıyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum