Samsun’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlandı

Samsun Canik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Mayıs 2015
Samsun’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlandı

Kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğunlaştığı Samsun'da bir mahalle daha yenileme sürecine girdi.

Samsun Canik bölgesinin Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alan olarak tespit edilen birimlerin yıkım işlemleri Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldı.

3 yıl önce büyük sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Samsun Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde bulunan ve dere yatağının kenarında yer alan riskli ve hasarlı evlerin yıkım işlemi ile birlikte Samsun kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı.

ACELE KAMULAŞTIRILDI

Bakanlar kurulu tarafından riskli bölge olarak tespit edilen Canik Gazi Osmanpaşa Mahallesi'nde öncelik sel felaketinden zarar gören alanlara verildi. Bunun nedeni ise, selin vurduğu bölgede o günden bu yana madde bağımlılarının ve fuhuş yapan kişilerin çoğalması... Bu durumdan rahatsız olan çevre sakinleri, yetkili mercilere şikayetini bildirdi. Riskli bina sahiplerinin bu durumu da göz önünde bulundurularak bölge acele kamulaştırıldı. Hak sahiplerine paraları ödendi.

HAK SAHİPLERİNE VERİLECEK

Dere yatağı kenarındaki bu binalar yıkıldıktan sonra taşkın sınırları dışında olan ancak kentsel dönüşüm alanı ilan edilen alanda da kentsel dönüşüm projesi doğrultusunda çalışma yapılarak bu binalarda yıkılacak ve yerine yeni binalar yapılarak hak sahiplerine verilecek.

Böylelikle Samsun, kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğunlaştığı bölgelerden biri oldu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

tahir adalı

26 Jan 2016, 23:57

kentsel dönüşüm de erdoğan tok hastahane mahallesi sakinlerini kandırdı. millet evlerini 5 yıldır bu meseleden tadilat dahi yaptıramadı.ne satabiliyoruz,nede kiraya verebiliyoruz. komşularımızın çoğu evlerini boşaltıp kiraya gitti. erdoğan tok temmuz dedi eylül dedi,acak 2016 dedi insanları kandırıp duruyor. kardeşim el vicdan bu insanlar cumhur başkanı hürmetine sana oy verdi. bundan sonra alamazsın. sen dürüst bir başkan değilsin.yemin olsun necaddit başkan devam etse idi bu mesele şimdi bitmişti büyük hata yaptık.


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum