Sanayi bölgelerinde yeşil dönüşüm yapılacak

Türkiye genelinde 'Sanayide Yeşil Dönüşüm' projesi hayata geçirilecek.

10 May 2021
Sanayi bölgelerinde yeşil dönüşüm yapılacak Türkiye genelinde konut alanlarının yanı sıra sanayi bölgelerinde de dönüşüm uygulanıyor. Sanayi bölgelerinde modern alanların yanı sıra yeşil alanlar da hayata geçirilecek.

AA'nın aktardığı habere göre, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından sanayi alanında faaliyet gösteren firmaların yeşil dönüşümünü gerçekleştirmek adına çalışma başlatıldı.

DEİK'in Türk firmalarını yeşil dönüşüme hazırlamak için 'Sanayide Yeşil Dönüşüm' projesi başlattığını belirten DEİK Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay, "Bu proje ile firmalarımızı Yeşil Mutabakat alanındaki gelişmelerden haberdar edip gerekli önlemleri almaları için kendilerine yardımcı olacak bir yol haritası çıkarmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'NİN AVRUPA İÇİN VAZGEÇİLMEZ OLMASINI SAĞLAYABİLİR"

Avrupa Yeşil Mutabakatı projesinin Türk iş dünyasını doğrudan ilgilendirdiğine dikkat çeken Okyay, "Türk iş dünyasının Yeşil Mutabakat düzenlemesine paralel olarak, sanayide yeşil dönüşümü gerçekleştirmesi gerekiyor. Yeşil Mutabakat, bazı riskleri beraberinde getiriyor. Ancak ümitsizliğe kapılmak yerine, yeşil dönüşümün bizleri zorlamasının aslında rekabet gücümüzü ve sürdürülebilirliğimizi daha etkin bir şekilde kullanmamızı sağlayacağına inanıyorum. Döngüsel ekonominin Yeşil Mutabakat'ın kalbinde olduğunu da görerek aslında ödevini iyi yapan Türk iş dünyası, gün geçtikçe daha da önemli hale gelerek küresel tedarik zincirinde Türkiye'nin Avrupa için vazgeçilmez olmasını sağlayabilir" ifadelerini kullandı.

Türk firmalarının yeşil dönüşüme hazırlamak için söz konusu projenin hayata geçirildiğini belirten Okyay, bu proje sayesinde Yeşil Mutabakat alanındaki gelişmelerden bilgi sahibi olabileceklerini dile getirdi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum