Sea Pearl Ataköy Projesine Mühür Şoku!

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Eylül 2014
Sea Pearl Ataköy Projesine Mühür Şoku!

Sinpaş GYO - Qatari Diar - Kuzu Grup ortaklığının Ataköy sahilinde yükselen Sea Pearl Ataköy projesinin inşaatı mühürlendi.

Ataköy sahildeki Sinpaş - Katar ortaklığı olan Sea Pearl Ataköy projesine de yürütmeyi durdurma kararı verildi.Bakırköy Belediye Başkanlığı’na karar 3 gün önce tebliğ edildi.

Ataköy sahildeki yapılaşmalara bir mahkeme kararı daha çıktı. 564 ada 181 parselde devam eden Sinpaş – Katar ortaklığındaki Sea Pearl Ataköy projesine ait inşaatlar mahkeme kararıyla durduruldu. Bakırköy Belediyesi önceki gün inşaatı mühürledi.

Ataköy Konaklarının tam karşısında yaklaşık 125 bin metrekare arazi TOKİ’den 2008 yılında 850 milyon liraya Sinpaş – Eksim Holding ortaklığına satılmıştı. Daha sonra bu ortaklığa Katar’ın TOKİ’si olarak bilinen ve dünyanın pek çok yerinde yatırımları bulunan Qatari Diar ile Kuzu Grup da ortak oldu. Proje 8 ayrı blok ve bir otelden oluşuyor. Sinpaş’ın verdiği bilgilere göre projenin 68 bin metrekarelik kısmı yeşil alan olarak değerlendirilecek. Kalan kısımlarda otel, rezidanslar, alışveriş alanları, sağlık tesisleri, kafeler, yat kulübü, marina ve eğlence tesisleri yer alacak. Teslimatlar Mart 2017 ile Şubat 2018 olarak belirlendi. Metre kare satış fiyatı 7 bin 200 dolar ile 10 bin 550 dolar olarak belirlendi.

HAFRİYAT DEVAM EDİYORDU

Ataköy sahildeki yapılaşma Aralık 2013’te başladı. Önce alandaki yeşil ağaçlar yok edildi. Ardından hafriyat çalışmalarına başlandı. Ataköy sahildeki yapılaşmalarla ilgili olarak gerek Mimarlar Odası gerekse Ataköy Dayanışma Derneği’nin davalarında 181 parsel dahil değildi. Ataköy Konakları’nda oturanlar Simpaş’ın inşaat faaliyetlerine başlaması ile birlikte Bakırköy Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesine 10. İdare Mahkemesi’nde dava açtılar. Polifarma İlaç sanayi adına İstanbul 10. İdare Mahkemesi’nde açılan davada, ‘’Ataköy 6. Kısım Mahallesi sahil bandında bulunan 564 ada 181 parsel üzerindeki inşaata ilişkin 29.11.2013 tarih ve 5736 sayılı onaylı mimari projeye istinaden 03.12.2013 tarih 5736 sayılı inşaat ruhsatları ile ruhsatların dayanağı olan imar planlarının yürütmesinin durdurulması ve iptali’’ istendi.

MAHKEME BİLİRKİŞİ İSTEDİ

İdare Mahkemesi 15 Ağustos’ta verdiği kararda şöyle denildi; ‘’İstanbul nöbetçi idare mahkemesince işin gereği düşünüldü. Mahallinde keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırıldıktan sonra bu konuda yeniden bir karar verilinceye kadar 2577 sayılı yasanın 27. Maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar verildi.’’

BAŞKAN : YARGI KARARINI UYGULARIM

Radikal'de yer alan habere göre, Bakırköy Belediye Başkanlığı’na karar 3 gün önce tebliğ edildi. Belediye önceki gün kararı uygulayarak inşaatı mühürledi.

Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu şöyle konuştu:

''Yargı kararlarına uymak zorundayız. Daha önceki kararlar da nasıl uyduysak da burada da yürütmeyi durdurduk. Yeni bir karar alınıncaya kadar inşaat yapılmasına müsaade etmeyeceğiz''

Sea Pearl Ataköy PROJE DETAYLARI

- İstanbul Avrupa Yakası'nda denize en yakın konut projelerinden biri olma özelliğine sahip olan Sea Pearl Ataköy için ön talep süreci başladı.

- 80 farklı konut tipinin bulunduğu proje, yerli ve yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor.

- Projede resmi satışların çok yakında başlaması bekleniyor.

- Zeminden zirveye, kapanmaz deniz manzarasına sahip olacak Sea Pearl Ataköy'de konutların yanı sıra 5 yıldızlı otel, alışveriş alanları ve restoranlar yer alacak.

Sea Pearl Ataköy Projesi Fotoğrafları :

Galeri

MART 2017'DE TESLİM

Metrekare birim fiyatlarının 7 bin dolardan başlaması beklenen Sea Pearl Ataköy projesinin ödeme koşulları henüz belirlenmedi. Ön talep toplama aşamasında olan projenin anahtar teslim tarihi Mart 2017 olarak belirlenmiş.

Sea Pearl Ataköy Sosyal İmkanları ve Proje Özellikleri :

- Deniz manzarası
- Güvenlik
- Kameralı güvenlik
- Kapalı otopark
- Asansör
- Hidrofor
- Jeneratör
- Lobi
- Paratoner
- Resepsiyon
- Sprinkler sistemi
- Su Deposu
- Yangın merdiveni
- Yük asansörü
- Isı pay ölçer
- Merkezi ısıtma
- Deprem yönetmeliğine uygun
- Yalıtım yönetmeliğine uygun
- Yapı denetimi yapılmış
- Zemin etüdü yapılmışHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Konut satışları Haziran'da geriledi

Konut satışları Haziran'da geriledi

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Türkiye genelinde konut satışları Haziran ayında yüzde 8.1 a

24 Temmuz 2017


Mina Towers’tan ev alanlara tatil fırsatı

Mina Towers’tan ev alanlara tatil fırsatı

Başaran Holding imzası taşıyan Mina Towers, Eylül ayına kadar ev satın alan yatırımcılarına Ramada R

24 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat