Seçim Sonuçları Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkileyecek?

7 Haziran'dan sonra halk bir kez daha sandığa gitti ve sonuç olarak AKP tek başına iktidara geldi. İnşaat sektörü temsilcileri seçim sonuçlarını ve sektöre

02 Kasım 2015
Seçim Sonuçları Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkileyecek?

7 Haziran'dan sonra halk bir kez daha sandığa gitti ve sonuç olarak AKP tek başına iktidara geldi. İnşaat sektörü temsilcileri seçim sonuçlarını ve sektöre yansımalarını değerlendirdi...

1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP tek başına iktadar oldu. İnşaat sektörünün temsilcileri, bununla birlikte yakın zamanda seçim atmosferinin atlatılarak, ekonomiye odaklanılmasını istiyor. Sektör temsilcileri seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Bu halkın sağduyusuna hep inanmışımdır. Halk ne istediğini biliyor, kavga istemiyor, istikrar istiyor, aş istiyor, iş istiyor. Sonuç da ortada." dedi.

4 yıl seçimsiz geçeceğini ifade eden EYG Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Başka şeyler konuşmanın zamanı. Artık seçmen iç olaylarla uğraşmaktan bıktı. İşinize, ekonomiye bakın dedi" dedi.

DKY inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “Ciddi bir geriye dönüş oldu. Halkımız tek başına iktidarın çok daha faydalı olacağını oyladı. Sonuçlar da umarız hayırlı olur. Artık işe dönme zamanı" ifadelerini kullandı.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Ekonomik olarak 2015’in ikinci yarısında bütün piyasalar ciddi bedeller ödemişti. Bunları telafi etmek için önemli adımlar olacak artık. Finans piyasaları da tek başına iktidarı olumlu görüyordu. Biz de öyle görüyoruz. Kasım-Aralık aylarını rekorla kapatacağız. 2016 daha iyi olacak." dedi.

Dumankaya inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, "Halk, tek parti hükümeti dedi. Bir bakıma siyasi istikrar dönemi. Yurtdışı satışları düşüyordu. Sanıyoruz olumlu etkisini görmeye başlarız. Artık huzursuzluk bitsin istiyoruz. İnşallah hükümet de bu şansı iyi değerlendirir, özgürlük, demokrasi ekseninde ekonomi ve sektörümüz için her şeyin olumlu olacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, en kısa zamanda seçim atmosferinin geride bırakılarak daha çok çalışmaları gerektiğini ifade etti. Yılmaz, "Ekonomide yeni sayfalar, yeni soluk getirecek hamleler için önümüze bakmalıyız. Birçok yabancı bu sonuçları bekliyordu" dedi.

Artaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Ekonomik ve siyasi istikrar önemli. Faizlerin düşmesi, dar gelirlinin ev sahibi olması açısından tek parti iktidarının hayırlı olacağı fikrindeyim." dedi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum "İnşaat sektöründe hazirandan kasıma kadar seçim telaşı satışlara olumsuz yansıdı. Genel bir durağanlık vardı. Bunun sebebi de istikrardı. İnşaallah bu 4 yıl daha bu şekilde sürecek. Bu durum sadece inşaat sektörünü değil, tüm sektörlerin önünü açacak. 2 Kasım'dan itibaren hem alıcı, hem yatırımcı tüm vatandaş rahatlayacak. Bugünden itibaren gümbür gümbür tüm sektörlerin önü açılacak." dedi.

MilliyetHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


“İnşaat sektörüne kalıcı çözüm gerekli”

“İnşaat sektörüne kalıcı çözüm gerekli”

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, üretici ve tüketici için yapılan tedbirlerin olumlu o

20 Eylül 2017


Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi ‘AND’ oldu

Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi ‘AND’ oldu

Stevie Awards 2017’de ‘Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi’ ve ‘Yılın Yönetim Takımı’ ödülleri AND Gayr

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.