Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı Durakları

Yaklaşık 15 kilometre uzunluğa sahip olan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı 17 istasyondan oluşuyor. İşte Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı durakları...

05 Temmuz 2016
Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı Durakları Yaklaşık 15 kilometre uzunluğa sahip olan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı 17 istasyondan oluşuyor. İşte Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı durakları...

İstanbul trafiğini rahatlatmak için çalışmalara devam eden İBB Sefaköy Halkalı Başakşehir havaray projesine start verdi. ÇED sürecinden geçen Sefaköy havaray hattı 861 milyon 172 bin TL yatırım bedeline sahip.

Yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda olacak olan hat toplam 17 istasyondan meydana geliyor. Yakın zamanda yapım çalışmalarına başlanacak olan hattın proje ve inşaat sürecinin 48 ayda tamamlanması planlanıyor.

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı Ne Zaman Açılacak?
E-5 trafiğini büyük oranda rahatlatması beklenen Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı'nın 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Sefaköy'den start alacak olan havaray hattı Halkalı Caddesi ve Hürriyet Bulvarı'ndan geçerek Fatih Terim Stadyumu'nda sona erecek. 3 ile 5 vagondan oluşan havaray araçlarında tam kapasite dolu olduğunda 145 oturan, 340 ayakta olmak üzere toplam 485 yolcu taşınabilecek. Araçlar, saatte 105 kilometre maksimum hızla hizmet verecek.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı Durakları
- Sefaköy
- Armoni Park
- Borusan
- Sanayi
- Gümrük Yolu
- Halkalı Merkez
- TOKİ 1
- TOKİ 2
- Arena Park
- MASKO
- Ziya Gökalp
- Atatürk Oto Sanayi-1
- Atatürk Oto Sanayi-2
- Başak Konutları
- Onurkent
- Oyak Kent
- Fatih Terim Stadyumu


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.