Seyhan’da 4 Bin 80 Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi

Adana Seyhan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Mart 2016
Seyhan’da 4 Bin 80 Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi

Toplam 4 bin 80 konuttan meydana gelen Seyhan Yeşilvadi Evleri projesi için düğmeye basıldı. Hak sahipleri ile 29 Mart'tan itibaren görüşmelere başlanacak...

Adana Seyhan'da Barbaros ve Bey mahallelerinde 4 bin 80 konutluk kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Yeşilvadi Evleri adı verilen projenin birinci etabı için hak sahipleri ile 29 Mart'ta görüşmelere başlayacaklarını söyledi.

Hak sahiplerinin hızlı ikna edilmesi durumda 2 bin 190 adet konuttan meydana gelen birinci etabın 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Toplam 444 bin metrekarelik alan üzerinde 2 etap halinde hayata geçirilecek olan projenin birinci etabında 2 bin 190 adet konut hayata geçirilecek. Proje onaylandı ve TOKİ ile anlaşıldı. Hak sahiplerinin en kısa sürede ikna edilip, bu sene içinde inşaat çalışmalarına başlanması planlanıyor.

Kentsel döüşümün yapılacapı söz konusu alanda bin 785 adet hak sahibi bulunuyor. Mali hazinede bin 916 metrekare, Adana İl Özel İdare’ye ait 3 bin 450 metrekare, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 100 dönüme yakın bir alanı, sthan Belediyesi'nin 4 bin metrekare ve hak sahiplerine ait 330 bin metrekare alan yer alıyor.

Seyhan Yeşilvadi Evleri projesi kapsamında binalar 6-8-10-12 katlı şekilde dizayn edildi. Projede konutların yanı sıra ticari alanlar, oyun alanları, yeşil alanlar, otopark ve sosyal donatı alanları bulunuyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.