Seyrantepe Havaray Projesinde Son Durum

Cendere Vadisi Seyrantepe İstasyonu (TT Arena Stadyomu) arası yapılması planlanan havaray hattına ilişkin hazırlanan imar planı tadilatı askıya çıktı. İşte

14 Nisan 2016
Seyrantepe Havaray Projesinde Son Durum

Cendere Vadisi Seyrantepe İstasyonu (TT Arena Stadyomu) arası yapılması planlanan havaray hattına ilişkin hazırlanan imar planı tadilatı askıya çıktı. İşte Seyrantepe havaray projesinde son durum...

Cendere Vadisi Seyrantepe İstasyonu (Türk Telekom Arena Stadyomu) arası yapılması planlanan havaray hattına ilişkin hazırlanan imar planı tadilatı askıya çıktı.

İmar planı detayları için tıklayınız

2 DURAKTAN OLUŞUYOR
750 metre hat üzerinde 2 istasyondan oluşan Seyrantepe havaray hattı tamamlandığında ulaşım süresi 2.63 dakikaya inecek.

TÜRKİYE'DE İLK
7 milyon 500 bin TL yatırımla hayata geçirilen Seyrantepe havaray projesi Türkiye’de ilk defa raylı sistem alanında özel sektör teşebbüsüyle işletmeye alındıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek proje özelliği taşıyor.

Artaş, Aydınlı, İnvest ve Afk Adi Ortaklığı tarafından yapılacak olan proje şirketin projelerinden Vadistanbul’a da ulaşım sağlayacak.

2 istasyondan oluşan Vadistanbul Havaray projesinde bu istasyonlardan Vadiistanbul tarafından olanı vadükte konumlandırılmış olup iki yan perondan oluşuyor. Perondan çıkan yolcular Vadiistanbul AVM binasının 2.katına ulaşabilecekler. İstasyonda olan diğer giris ise Vadi İstanbul projesinin doğu tarafına konumlanıyor.

METROYLA ENTEGRE OLACAK
Hattın ikinci İstasyonu olan Seyrantepe İstasyonu ise depo/bakım atölyesi ile birlikte viyadükte konumlandırılmış olup 2 yan perondan oluşuyor. Hattın Sanayi İstasyonuna, GS TT Arena stadyumu tüneli ile entegre olması düşünülüyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Rize Artvin Havalimanı Projesinde Kamulaştırma Kararı

Rize Artvin Havalimanı Projesinde Kamulaştırma Kararı

Rize Artvin Havalimanı projesi Türkiye'nin önemli havalimanlarından biri olma yolunda ilerliyor...

03 Mayıs 2017


Akıllı Ulaşım İçin 28 Milyon Harcanacak!

Akıllı Ulaşım İçin 28 Milyon Harcanacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) güvenli bir seyahat ve trafik kazalarını en aza indirmek için çevr

03 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat