Silivri Varnalı Konutları'nda kentsel dönüşüm başladı

Silivri Belediyesi, ilçede önemli bir dönüşüm projesi yürütüyor.

11 November 2021
Silivri Varnalı Konutları'nda kentsel dönüşüm başladı Silivri Belediyesi iştirak şirketi SİYTAŞ ve Saral inşaat işbirliği ile Varnalı Konutları Kentsel Dönüşüm Projesi hayata geçiriliyor. Projede temel atma töreni düzenlendi.

Yeni Mahalle'de bulunan dönüşüm alanında 5 blok ve 122 daire olarak oluşturulan söz konusu proje ile hak sahiplerine güvenli yaşam alanları sunulacak.

Projenin temel atma törenine katılan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçedeki kentsel dönüşüm ve afet öncesi hazırlıklara dair açıklamalarda bulundu.

SİLİVRİ'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ARALIKSIZ SÜRÜYOR

İlçede kentsel dönüşümün aralıksız bir şekilde sürdüğünün altını çizen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, "Belediyemizde işlem gören 363 binanın 265 tanesinde yıkım işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu süreçte kentsel dönüşüme nasıl katkıda bulunuruz dedik ve bir inşaat şirketine ihtiyacımız olduğunu hissettik. Sermayesi yüzde 100 Silivri Belediyesine ait olan SİYTAŞ şirketimizi kurduk" diye konuştu.

Silivri'nin en eski sitesi olan Varnalı Konutları'ndaki dönüşümden bahseden Başkan Yılmaz, "Burada belediyemize ait küçük bir alanda var. Site sakinleri ile bir araya geldiğimizde, 'Belediyemizin şu anki mali durumu burayı yapmaya uygun olmayabilir. Eğer siz bir müteahhitle anlaşırsanız size söz veriyorum çok düşük bir bedelle meclis üyelerimizi de ikna ederek bu arsayla ilgili yardımı yapacağım.' dedim. Ama hiçbir müteahhitle anlaşma sağlanamadı. Bu görüşme ve mahkeme süreçleri bir buçuk yılı buldu. Son olarak Silivri Belediyesi olarak sizlere bir söz verdik. Katacağınız katkı ile burasını Silivri Belediyesi olarak ben size yapacağım dedim. O günkü demir ve çimento fiyatlarının bugün daha yüksek olmasına rağmen bizim sözümüzün devlet sözü olmasından hareketle, 'Sözümüzden bir adım geri atmayacağız.' dedik. Silivri'de bulunan bütün müteahhit firmalara teklif mektubumuzu yolladık. Gelen tekliflerden olumlu bir sonuç alamadık. Bu projenin altına girecek, kar etmeyecek, belki de büyük bir ihtimal ile zarar edecek, bu projeyi sosyal sorumluluk projesi olarak görecek bir babayiğit istedik ve o babayiğit de Saral ailesi olarak karşımızda duruyor. Saral ailesine, Mustafa Saral Bey'e, Silivri'de yaşayan bütün hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum