Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu Projesi Başlıyor

11 Nisan 2016
PAYLAŞ
Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu Projesi Başlıyor

İstanbul Ankara arası yolculuk süresini 1,5 saate indirecek olan Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu projesi için düğmeye basıldı...

Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu projesi için düğmeye basıldı. Ankara İstanbul arası yolculuk süresini 6 saatten 1,5 saate indirecek olan Sincan Çayırlan İstanbul Demiryolu projesi 6 milyar 760 milyon 443 bin 159,28 TL’lik yatırımla hayata geçiriliyor.

5 yılda tamamlanması planlanan Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu hattı 3 etaptan oluşuyor.

Projenin birinci etabını Sincan - Adapazarı hattı, İkinci etabını Adapazarı - İstanbul, üçüncü etabını ise Sarıyer - Başakşehir hattı oluşturuyor.

AYAŞ, Çayırhan, Esenboğa Havalimanı, Çayırhan üzerinden Mudurnu Vadisi’ne doğru uzanacak yüksek hızlı tren projesi, Adapazarı’nın kuzeyinden Kocaeli ve İstanbul’a doğru uzanacak. Kocaeli’nden itibaren Kuzey Marmara Otoyolu güzergahını takip edecek olan yüksek hızlı tren, 3. Köprüsü üzerindeki raylı sistemi kullanarak İstanbul Boğazı’nı aşacak. Arnavutköy, Üçüncü Havalimanı, Başakşehir, Küçükçekmece ilçelerinden geçek olan Yüksek Hızlı Tren’in son durağı Halkalı olacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu Projesi Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap