Sincan kentsel dönüşümle yenileniyor

Ankara'nın Sincan ilçesinde büyük dönüşüm sürüyor.

25 April 2020
Sincan kentsel dönüşümle yenileniyor Son yıllarda büyük değişim kaydeden Ankara'nın Sincan ilçesinde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları sürüyor. Kentsel dönüşümle doğal afetlere karşı güvenli yapılar oluşturulurken aynı zamanda nitelikli yaşam alanları da kazandırılıyor.

Sincan'da devam eden çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, TOKİ tarafından Saraycık'ta hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinin çok önemli olduğunu belirterek, "Belki Türkiye'de TOKİ'nin yaptığı en büyük proje. 20 bin konut yapılması planlanıyor. 6 bin konutunu TOKİ eliyle yapıyoruz. Çok büyük bir kısmı bitti, insanlarımız oraya taşındılar. Bir süre sonra vatandaşlarımız tamamen oraya yerleşmiş olacak" ifadelerini kullandı.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANLARI DOĞDU

Bölgeye kentsel dönüşümün kazandırdıklarından bahseden Başkan Ercan, "Saraycık Mahallemiz önceden bir sosyal çöküntü alanıydı. Tamamen bittiğinde daha net göreceğiz, artık orası örnek bir yaşam alanı. Yani sosyal donatısıyla, camisiyle, okuluyla, sağlık ocağıyla, geniş yollarıyla, parklarıyla, yeşil alanlarıyla örnek bir yaşam alanına dönüşmüş oldu" şeklinde konuştu.

YEŞİL ALANA ÖNEM VERİLİYOR

Sincan Belediyesi tarafından sürdürülen park ve çevre düzenlemesi işleriyle Sincanlıların nefes almasını hedeflediklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, "Son 2 yılda 400 bin çalı ve fidan dikerek vatandaşa yaşanabilir bir alan sunmaya çalışıyoruz. 22 daha park yaparak park sayısını 392'ye yükselttik. 2019 verilerine göre Sincan'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 bin 167 metrekareye ulaştı. Sincan, kişi başına düşen yeşil alan miktarını Avrupa standartlarının üzerine çıkardı" ifadelerini kullandı.

Son olarak ilçede sürdürülen koronavirüs mücadelesinden de bahseden Ercan, "14 Şubat'tan itibaren sağlık merkezleri, parklar, bahçeler, metro istasyonları, duraklar, toplu taşıma araçları, eczaneler dezenfekte edildi, çalışmalarımız devam ediyor. Konaklarımızı ve millet kıraathanelerimizi kapattık. Bankları kaldırdık, kaldıramadıklarımızı güvenlik şeridiyle çevirdik. Pazar yerlerinde zabıta ekiplerimiz giriş çıkışları belirliyor, hem vatandaşımıza hem esnafımıza maske dağıtıyor, ateş ölçümü yapılıyor" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum