Sivas Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başlatıldı

Sivas Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Mart 2015
Sivas Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başlatıldı

Uzun süredir beklenen Sivas kentsel dönüşüm çalışmaları için ilk büyük adım atıldı. Sivas'ta kentsel dönüşüm Esentepe bölgesinde başlayacak.

Sivas tarihinin en büyük projelerinden birisi olan “Sivas Esentepe Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” için ilk adım atıldı.

Esentepe Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin başlatılması için Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılımıyla protokol imza töreni düzenlendi.

Kentlerin, depreme dayanıklı altyapılarının olması gerektiğini vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, yeni Türkiye'de şehirlerin, evlerin, sokakların farklı olması gerektiğini belirterek, "Sivas'ın göç alan bir şehir olacağını umuyoruz. Göçleri göz önüne alıp bu şehri ona göre planlamamız lazım. Allah bize o günleri göstersin. Biz bunları hedefliyoruz. Doğru yolda çalışanların Allah yardımcısı oluyor. İnşallah bu projeyi çok güzel sonuçlandıracağız. Bu proje halka büyük hizmet edecektir" şeklinde konuştu.

SİVAS'IN ÇILGIN PROJESİ!

Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise, “Hizmet edene teşekkür edeceğiz, hakkını yerine getireceğiz, testiyi kıranla testiyi doldurup getireni ayırt edeceğiz ki bize hizmet edenler çoğalsın. Kentsel dönüşümle Sivas yeni bir yüze kavuşacak. Bu projenin Sivas'a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kentsel dönüşümün önemine vurgu yapan Vali Âlim Barut, “Böyle bir projenin şehrimizde uygulanıyor olmasından dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum” derken, Belediye Başkanı Sami Aydın, projeyle birlikte Sivas’ın çok şey kazanacağını belirtti. Başkan Aydın, “Sadece meydan, ticaret alanları, geniş yollar, bulvarlar, sosyal alanlar ve konutlar değil bunların tamamını ve daha fazlasını bünyesinde barındıran yeni bir şehri inşallah Sivas’ta hep birlikte inşa edeceğiz” diyerek projeye katkı sağlayan başta Bakan Güllüce olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

TOKİ'DEN SİVAS'A PEŞİNATSIZ SOSYAL KONUT

Başkan Aydın, Bakan Güllüce'ye; Belediye Meclisi tarafından alınan kararla fahri hemşerilik beratı takdim etti. Bakan Güllüce ise Belediye Başkanı Aydın'a kentsel dönüşüm noktasında yetki belgesi verdi. Daha sonra Yılmaz, Güllüce ve Aydın, Esentepe ve Yunus Emre Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm protokolünü imzaladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar'da kentsel dönüşümü engelleyen 4 ka

06 Nisan 2017


Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap kura çekilişi 6 Nisan Perşembe günü noter huzurunda gerçekl

05 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat