Sultangazi'de riskli binalar tek tek yıkılıyor

İstanbul ilçesi Sultangazi'nin bir mahallesinde daha kentsel dönüşüm başladı.

03 December 2021
Sultangazi'de riskli binalar tek tek yıkılıyor İstanbul ilçelerinde kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor. Megakentte güvenli yapı stokunun bir an önce kurulması büyük önem taşıyor. Çalışmaların sürdüğü ilçelerden olan Sultangazi'de riskli bina yıkımları yapılıyor ve dönüşüm projeleri başlatılıyor.

Milliyet'te yer alan habere göre, Sultangazi'nin Esentepe Mahallesi Şehit Eyüp Gönen Caddesi'nde bulunan 5 riskli binanın yıkıldığı bildirildi. Bölgede kentsel dönüşüm başladı.

İlçede daha önce Cumhuriyet Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başlatılmıştı. Hayata geçirilecek projeler ile vatandaşlara güvenli ve modern yaşam alanları kazandırılacak.

ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Esentepe Mahallesi'nde sürdürülen yıkım çalışmasını yerinde takip eden Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, yaptığı açıklamada çalışmaların hızla tamamlanacağını kaydederek, "Komşularımızın deprem korkusu olmadan huzur içinde yaşayabilecekleri yeni binaları buraya kazandıracağız. Bu kapsamda Esentepe Kentsel Dönüşüm Projesi'ni başlattık. İnşallah hem komşularımıza daha sağlıklı konutlar sunarak mağduriyetleri gidermiş olacağız hem de Sultangazi'mize değer katacak çok özel bir projeyi gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu.

"YAŞANABİLİR BİR SULTANGAZİ İNŞA EDECEĞİZ"

İlçedeki kentsel dönüşüm projelerinden bahseden Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, "Sultangazi'mizde kentsel dönüşüm çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Cumhuriyet ve Uğur Mumcu mahallelerimizde büyük çalışmalarımız devam ediyor. Komşularımızın da desteğiyle, inşallah çok daha güzel ve daha yaşanabilir bir Sultangazi'yi hep birlikte inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum