Suudi Arabistan İmar Bakanı Sinpaş’la Görüştü

09 Mart 2016
PAYLAŞ
Suudi Arabistan İmar Bakanı Sinpaş’la Görüştü

Suudi Arabistan önümüzdeki 5 yıl içerisinde 1 milyon 500 bin konutu piyasaya sunmayı hedefliyor. Suudi Arabistan İmar Bakanı Majed bin Abdullah Al-Huqail Türk İnşaat firmalarıyla bir araya gelirken, Sinpaş Yapı ile de özel bir görüşme gerçekleştirdi...

Suudi Arabistan İmar Bakanı Majed bin Abdullah Al-Huqail geçtiğimiz günlerde Türk inşaat firmalarıyla bir araya geldi. Bakan, artan konut talebini karşılamak için 5 yıl içerisinde 1 milyon 500 bin konutu piyasa sürmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu hedef doğrultusunda yıllık 300 bin konut özellikle Riyad, Cidde, Mekke, Medine ve Dammam şehirlerinde arz edilecek. Rekabet olursa daha kısa sürede ve daha iyi fiyatla konutların piyasaya çıkacağını belirten Suudi Arabistan İmar Bakanı Majed bin Abdullah Al-Huqail, Türk inşaat firmalarıyla bu yüzden görüştüklerini ve bu konuda bazı Türk firmaların tecrübesine güvendiklerini söyledi.

Kral Tecrübeli Firmalarla Çalışmak İstiyor

İmar bakanı Sinpaş Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ile özel bir görüşme yaptı. Görüşme sonrasında açıklamada bulunan Bakan, "Kral Selman Ben Abdülaziz, Prens Muhammed bin Nayif ve Prens Muhammed bin Selman, inşaat sektörünü destelemek amacıyla gayrimenkul geliştirme konusunda tecrübesi olan firmalarla çalışmak istiyorlar. Bu nedenle gayrimenkul konusunda kendini ispatlayan Sinpaş’la görüşlerimizi paylaştık. Hedefimiz daha iyi fiyata daha kaliteli ve tüm kesimlere hitap eden konutları piyasaya sunmak" dedi.

Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ise "Suudi Bakan ile tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Suudi Arabistan’ın konut talebini karşılamak konusunda tüm desteği göstermeye hazırız. Umuyorum ki ileride çok güzel işbirliklerine imza atacağız" şeklinde konuştu.


"Suudi Arabistan İmar Bakanı Sinpaş’la Görüştü" haberine ait yorum yok

Yorum Yap