Tahincioğlu’ndan Konuta Yatırım Yapacaklara Kritik Uyarı!

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Eylül 2015
Tahincioğlu’ndan Konuta Yatırım Yapacaklara Kritik Uyarı!

Yatırım maliyetlerine paralel olarak orta vadede konut fiyatlarındaki artışın da kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, şu anda TL bazında fiyatları makul olan lokasyonlar yatırımcısına kazandıracak dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Tahincioğlu Gayrimenkul Nidapark Başakşehir projesini görücüye çıkardı. 5 blokta toplam 574 konuttan oluşan Nidapark Başakşehir projesinde büyüklükleri 88 ile 314 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor.

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Metrekaresi 3 bin 600 TL
Nidapark Başakşehir daire fiyatları ise 459 bin TL’den başlıyor. Metrekare birim fiyatının 3 bin 600 TL’den başlangıç gösterdiği Tahincioğlu Ndapark başakşehir projesinde farklı ödeme seçenekleri sunuluyor.

ndp

Yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabilen Nidapark Başakşehir projesinde kalan konut bedeli ise banka kredisi ile ödeniyor. Ya da yüzde 50 peşinat veriliyor kalan yüzde 50 ise şirket bünyesinde 24 ay 0 faizle taksitlendiriliyor.
Nidapark Başakşehir projesinde daire teslimlerinin ise Ekim 2017’de yapılması planlanıyor.

YILIN SON PROESİ
Nidapark Başakşehir projesinin bu yılın son projesi olduğuna dikkat çeken Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Şu an elimizde satışı devam eden 4 proje var ama satıştaki daire sayısı çok az. Nidapark Başakşehir projesi de 2015 yılının son projesi. Bu projede de diğer projelerimizdeki satış hızını yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi.

HEDEF 3 YILDA 10 MİLYAR TL’LİK SATIŞ
3 yılda 5 farklı projede toplam 10 milyar TL’lik satış hedeflediklerinin belirten Özcan Tahincioğlu, “Nidapark Başakşehir projesi yılın son yatırımı bizim için. Planladığımız yeni yatırımlar var. İstinye, Beykoz ve Yenisahra’nın da aralarında bulunduğu farklı lokasyonlarda farklı projelerimiz olacak. Nidapark Başakşehir, bölgedeki ilk projemiz ama son projemiz olmayacak. Başakşehir’de yatırımlarımız devam edecek” dedi.

BAŞAKŞEHİR’E YATIRIM YAPAN KAZANIR
3 bin 600 TL metrekare birim fiyatları ile Nidapark Başakşehir projesinin satışlarına başladıklarını belirten Özcan Tahincioğlu, “Bu rakam bu bölge için oldukça düşük. Başakşehir çok değerlenecek, farklı yerlere gelecek. Şu an da Başakşehir’de fiyatlar buranın potansiyelini yansıtmıyor. Bence gayrimenkul yatırımcısı buraya yönelmeli. Burası hem müteahhite hem de yatırımcıya kazandıracak bir bölge” ifadesinde bulundu.

YATIRIM İÇİN ACELE EDİN, ZAM KAPIDA
Yatırım maliyetlerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Tahincioğul, “Arsa maliyetleri artıyor, döviz yükseldi. Buna paralel olarak yatırım maliyetleri de artıyor. Orta vadede gayrimenkul fiyatlarının artamaması mümkün değil. Bir yıl içinde fiyatlar artacak. O nedenle şimdi TL bazında fiyatları makul olan lokasyonlar yatırımcısına kazandıracak” diye konuştu.

KAR MARJLARI DÜŞTÜ
İnşaat sektöründe eski karların olmadığını vurgulayan Özcan Tahincioğlu, “Kar marjlarımız her geçen gün düşüyor. O nedenle önümüzdeki 4-5 yıl içinde büyük şirketler daha büyük işlere girecek küçük firmalar ise yavaş yavaş sahadan çekilecekler” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Novi Bazaar Gaziosmanpaşa’da 176 Bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Novi Bazaar Gaziosmanpaşa’da 176 Bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Gaziosmanpaşa’da inşa edilen Novi Bazaar Gaziosmanpaşa projesindeki konutlar 176 bin TL’den başlayan

21 Eylül 2017


Yıldırım Kule projesi lansmanda tanıtılacak

Yıldırım Kule projesi lansmanda tanıtılacak

Ankara’nın ön plana çıkan lokasyonlarından biri olan Konya Yolu’nda yükselen Yıldırım Kule, bugün ba

21 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat