Tahtakale Kentsel Dönüşümde Flaş Gelişme

24 Haziran 2016
PAYLAŞ
Tahtakale Kentsel Dönüşümde Flaş Gelişme
Tahtakale’de yıllardır beklenen gün geldi. Toki Başkanı Ergün Turan, TahtaKale Kentsel dönüşüm projesine onay verdi. Toki 3 ay içerisinde hak sahipleri ile masaya oturmaya hazırlanıyor...

Yaklaşık 167 hektar alanın kentsel dönüşüm kapsamında yenileneceği Tahtakale’de çalışmaların sonuna gelindi.

BAŞKANDAN ONAY ÇIKTI
Dönüşümün Toki tarafından yapılacağı Tahtakale’de yıllardın beklenen gün geldi. Geçtiğimiz yılın sonunda Toki Başkanı Ergün Turan’ın onayına sunulan TahtaKale Kentsel dönüşüm projesine Başkan Turan’dan onay çıktı.
Toki’den aldığımız bilgiye göre şu anda metrekareler, kat planları ve ödeme planları üzerinde çalışılıyor. Toki yetkilileri bu çalışmaları 3-4 ay içinde tamamlayıp hak sahipleri ile biraraya gelmeye hazırlanıyor.

MASTER PLAN HAZIRLANIYOR
Avcılar TahtaKale Kentsel dönüşüm için master plan hazırlıkları da yapılıyor. Toki, Tahtakale ile birlikte Başakşehir Altınşehir Mahallesi dönüşüm master planı ile uygulama rehberi ve kentsel tasarım projelerinin hazırlanması danışmanlık hizmetini 14 Temmuz’da ihaleye çıkaracak.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

"Tahtakale Kentsel Dönüşümde Flaş Gelişme" haberine ait 1 yorum

ismail

26 Sep 2016, 17:23

umarım insanların tapulu yerleri okadar uzuza ve zorla alınmaya çalışılmaz.. aksi olursa 15 temmuz gecesi neyin uğruna bu insanlar sokağa çıktığını düşünmeye başlar ben 15 temmuz gecesi hava alanına gitmek üzere yola çıktığım da bahçeşehir isparta kule evlerinde market ve ATM lerde kuyruklar gördüm lakin Tahtakale ve Altışehir de arabamın önüne bayraklarla atlayıp abi bizide al nasıl darbe olurmuş gösterelim diyen halk kesimiyle karşılaştım. umarım onlara haksızlık yaparak milli bütünlüğümüze zarar vermezler.

Yorum Yap