Tahtakale Kentsel Dönüşümde Flaş Gelişme

Tahtakale’de yıllardır beklenen gün geldi. Toki Başkanı Ergün Turan, Tahtakale kentsel dönüşüm projesine onay verdi. Toki 3 ay içerisinde hak sahipleri ile masaya oturmaya hazırlanıyor...

24 Haziran 2016
Tahtakale Kentsel Dönüşümde Flaş Gelişme Tahtakale’de yıllardır beklenen gün geldi. Toki Başkanı Ergün Turan, TahtaKale Kentsel dönüşüm projesine onay verdi. Toki 3 ay içerisinde hak sahipleri ile masaya oturmaya hazırlanıyor...

Yaklaşık 167 hektar alanın kentsel dönüşüm kapsamında yenileneceği Tahtakale’de çalışmaların sonuna gelindi.

BAŞKANDAN ONAY ÇIKTI
Dönüşümün Toki tarafından yapılacağı Tahtakale’de yıllardın beklenen gün geldi. Geçtiğimiz yılın sonunda Toki Başkanı Ergün Turan’ın onayına sunulan TahtaKale Kentsel dönüşüm projesine Başkan Turan’dan onay çıktı.
Toki’den aldığımız bilgiye göre şu anda metrekareler, kat planları ve ödeme planları üzerinde çalışılıyor. Toki yetkilileri bu çalışmaları 3-4 ay içinde tamamlayıp hak sahipleri ile biraraya gelmeye hazırlanıyor.

MASTER PLAN HAZIRLANIYOR
Avcılar TahtaKale Kentsel dönüşüm için master plan hazırlıkları da yapılıyor. Toki, Tahtakale ile birlikte Başakşehir Altınşehir Mahallesi dönüşüm master planı ile uygulama rehberi ve kentsel tasarım projelerinin hazırlanması danışmanlık hizmetini 14 Temmuz’da ihaleye çıkaracak.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

ismail

26 Sep 2016, 17:23

umarım insanların tapulu yerleri okadar uzuza ve zorla alınmaya çalışılmaz.. aksi olursa 15 temmuz gecesi neyin uğruna bu insanlar sokağa çıktığını düşünmeye başlar ben 15 temmuz gecesi hava alanına gitmek üzere yola çıktığım da bahçeşehir isparta kule evlerinde market ve ATM lerde kuyruklar gördüm lakin Tahtakale ve Altışehir de arabamın önüne bayraklarla atlayıp abi bizide al nasıl darbe olurmuş gösterelim diyen halk kesimiyle karşılaştım. umarım onlara haksızlık yaparak milli bütünlüğümüze zarar vermezler.


GÜNDEM HABERLERİ


''Çamlıca'da yıkıma karşı çıkanların evlerini yıkmıyoruz''

''Çamlıca'da yıkıma karşı çıkanların evlerini yıkmıyoruz''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Çamlıca'da başlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında

27 Ağustos 2017


Üsküdar'da kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak?

Üsküdar'da kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak?

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'daki yürütülecek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkınd

25 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat