Tecrübesiz İnşaat Firmaları Konut Satamıyor!

İstanbul Ümraniye'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Haziran 2015
Tecrübesiz İnşaat Firmaları Konut Satamıyor!

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, konut satışlarındaki sorunu tecrübesiz inşaat firmalarının satış yapamamasına bağladı.

İnşaata farklı sanayi kollarından giriş yapan çok sayıda şirket olduğunu belirten Okay, “Tekstil, kuyumculuk ve gıda gibi iş kollarından inşaata geçen firmalar var. Bu firmalar danışmanlık şirketleri ile çalıştıklarını söylüyor. Ancak hatalı yatırımlarda satış sorunu yaşıyorlar. Piyasada tecrübeli firmalar iş yapıyor” dedi.

Sektörde yaşanan diğer bir sorunun da arsa fiyatlarındaki artış olduğunu belirten Okay, konut fiyatlarının da bu nedenle arttığını söyledi. Gayrimenkulü her dönem en doğru yatırım aracı olarak gördüklerini belirten Okay, “Eskiden yüzde 200-300 prim yapan projeler olurdu. Artık bu kadar yüksek oranlar söz konusu değil. Doğru yatırımlar alıcısına yüzde 50’ye varan oranda kazandırıyor” diye konuştu.

BASIN EKSPRES’E OFİS

Yurtdışında taahhüt, yurtiçinde yatırım işleri üstlendiklerini söyleyen Okay, İstanbul Basın Ekspres Yolu’nda ilk ofis projelerini inşa edeceklerini söyledi. Bölgenin son yıllarda gelişmesi ile çok sayıda yeni yatırıma ev sahipliği yaptığını belirten Okay, “50-100 metre mesafede oteller açılıyor ya da yapılıyor. Artık bölgenin otel için doğru bir yer olmadığını düşünüyoruz. O nedenle biz bölgeye ofis yapıyoruz. A sınıfı ofis anlamından piyasada eksiklik olduğunu görüyoruz” dedi. Okay, 50 milyon dolar yatırımla inşa edecekleri Antplato projesinde satış ve inşaata bir ay sonra başlayacaklarını söyledi. 25 katlı binada 180 birim yer alıyor ve projenin 24 ayda tamamlanması planlanıyor. Antplato’da ofis büyüklükleri 80 ile 172 metrekare arasında değişirken, metrekare satış fiyatı da 4 bin 500 dolardan başlıyor. Şirket, ofislerin yarısını portföyünde tutmayı planlıyor.

YURTDIŞI İŞLERİ 3.3 MİLYAR DOLAR

Hürriyet'te yer alan habere göre; bugüne kadar toplam 7 milyon metrekare inşaat alanı geliştirdiklerini söyleyen Mehmet Okay, Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan’da 3.30 milyar dolar değerinde 30 projeye devam ettiklerini söyledi. Moskova’da 352 metre ile Avrupa’nın en yüksek binası olan OKO projesini önümüzdeki yıl tamamlayacaklarını belirten Okay, Rusya’da, konut, otel, ofis ve okul projelerinin devam ettiğini dile getirdi. Okay, Ukrayna’da otel ve ofis, Türkmenistan’da ise atık su arıtma tesisi projeleri olduğunu söyledi. Okay, Türkiye’de ise İstanbul Ataşehir, Ümraniye ve Riva’da yeni yatırımlar planladıklarını kaydetti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


100 Yıllık Filyos Projesi Gerçek Oluyor!

100 Yıllık Filyos Projesi Gerçek Oluyor!

Filyos Projesi Zonguldak'ta hayata geçiyor. 100 Yıllık proje, Abdülhamit Han’ın hayaliydi...

03 Mart 2017


Cumhurbaşkanı'ndan Müteahhitlere Varlık Fonu Müjdesi!

Cumhurbaşkanı'ndan Müteahhitlere Varlık Fonu Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'ne katıldı. Törende

24 Şubat 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat