Tekfen İnşaat'tan 2.1 Milyar Dolarlık Yeni Proje

Tekfen İnşaat yeni bir projeye başlıyor. Yaklaşık 2.1 milyar dolarlık proje için Katar Devleti ile ön protokol imzaladı...

23 Ağustos 2016
Tekfen İnşaat'tan 2.1 Milyar Dolarlık Yeni Proje Tekfen İnşaat yeni bir projeye başlıyor. Yaklaşık 2.1 milyar dolarlık proje için Katar Devleti ile ön protokol imzaladı...

Tekfen Holding'e bağlı şirketlerden Tekfen İnşaat yeni bir projeye start vermeye hazırlanıyor. Tekfen İnşaat, "Al Khor Expressway" adlı otoyol projesi için Katar Devleti'ni temsilen Belediyeler ve Çevre Bakanlığı ile ön protokol imzaladı.

Tekfen Holding'ten Kamuyu Aydınlatma Platormu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre "Al Khor Expressway" isimli otoyol toplam 34 kilometre uzunluğa sahip. Gidiş geliş 10 şeritli olan Al Khor Expressway üzerinde çeşitli kavşaklar, viyadükler, alt ve üst geçitler yer alıyor.

Tekfen İnşaat, 7.6 milyar Katar Riyali (yaklaşık 2.1 milyar ABD Doları) bedelle hayata geçirilecek olan otoyolu 36 ayda tamamlamayı hedefliyor. Proje için sözleşme görüşmeleri tamamlandıktan sonra nihai sözleşme imzalanacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.