Tema World İstanbul’da Flaş Gelişme

19 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Tema World İstanbul’da Flaş Gelişme
2018 yılında faaliyete geçmesi beklenen Tema World yer değiştiriyor. 300 milyon euro yatırım bedeline sahip olan Tema World, fuar alanı olarak planlanan alan üzerinde inşa edilecek...

İstanbul Halkalı Atakent’te hayata geçirilen Tema istanbul projesinin eğlence parkı etabı olan Tema World yer değiştiriyor. Karayolları Genel Müdürlüğü TEM’den geçen sürücülerin gözlerinin takılabileceği gerekçesiyle Tema World’ün başka yerde hayata geçirilmesini talep etti.

Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur-Akdaş ortaklığı Tema World’ü projede fuar alanı olarak ayrılan bölüme inşa edecek. Fuar alanı ise İBB’nin aldığı kararla yapımı süren 3. havalimanının yakınlarına taşınacak.

Bu yıl faaliyete geçmesi beklenen Tema World’ün temeli henüz atılmamıştı. 300 milyon euro civarında yatırım bedeline sahip olan Tema World Halkalı’nın 2018 yılında açılması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Tema World’ün taşınması için proje hazırladıklarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay beklediklerini söyledi. Çetinsaya, Tema World’den boş kalacak araziye ise henüz ne yapacaklarına karar vermediklerini açıkladı.

"Tema World İstanbul’da Flaş Gelişme" haberine ait yorum yok

Yorum Yap