Tema World İstanbul’da Flaş Gelişme

2018 yılında faaliyete geçmesi beklenen Tema World yer değiştiriyor. 300 milyon euro yatırım bedeline sahip olan Tema World, fuar alanı olarak planlanan alan üzerinde inşa edilecek...

19 Mayıs 2016
Tema World İstanbul’da Flaş Gelişme 2018 yılında faaliyete geçmesi beklenen Tema World yer değiştiriyor. 300 milyon euro yatırım bedeline sahip olan Tema World, fuar alanı olarak planlanan alan üzerinde inşa edilecek...

İstanbul Halkalı Atakent’te hayata geçirilen Tema istanbul projesinin eğlence parkı etabı olan Tema World yer değiştiriyor. Karayolları Genel Müdürlüğü TEM’den geçen sürücülerin gözlerinin takılabileceği gerekçesiyle Tema World’ün başka yerde hayata geçirilmesini talep etti.

Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur-Akdaş ortaklığı Tema World’ü projede fuar alanı olarak ayrılan bölüme inşa edecek. Fuar alanı ise İBB’nin aldığı kararla yapımı süren 3. havalimanının yakınlarına taşınacak.

Bu yıl faaliyete geçmesi beklenen Tema World’ün temeli henüz atılmamıştı. 300 milyon euro civarında yatırım bedeline sahip olan Tema World Halkalı’nın 2018 yılında açılması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Tema World’ün taşınması için proje hazırladıklarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay beklediklerini söyledi. Çetinsaya, Tema World’den boş kalacak araziye ise henüz ne yapacaklarına karar vermediklerini açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Düzce Belediyesinden İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenleme

Düzce Belediyesinden İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenleme

Düzce Belediyesi “Çevre Taahhütnamesi” kapsamında bazı uygulama ve denetimleri değiştirmek üzere top

22 Şubat 2017


İnşaat Sektörü Güvende İstikrar Sağlayamadı

İnşaat Sektörü Güvende İstikrar Sağlayamadı

İnşaat sektörü güven endeksi Ocak ayında azaldı. Son 4 aylık süreçte yalnızca Aralık ayında artış gö

25 Ocak 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat