Ticarethane Metkap, Metal Kaplama ve Galvaniz Sektörünün Liderleriyle

Kendi bünyesinde bulunan arıtma tesisi ile metal ve plastik kaplama sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan sanayi projesi

05 October 2023
Ticarethane Metkap, Metal Kaplama ve Galvaniz Sektörünün Liderleriyle Ticarethane METKAP, Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı’nda (PaintExpo Eurasia & Surtech Eurasia) sektörünün lider markalarıyla buluştu. Katılımcılara tanıtılan Ticarethane METKAP, sektöre kattığı yenilikler ile büyük ilgi topladı.

Metal ve plastik kaplamacılar sektörüne özel tasarlanan Ticarethane METKAP projesinin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Toplam 137 imalathaneye ev sahipliği yapan Ticarethane METKAP, 4-6 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı’ndaki (PaintExpo Eurasia & Surtech Eurasia) yerini aldı.Akyapı & İdakon ortaklığında, İstanbul’un sanayi ve yatırım alanında en hızlı gelişen ilçelerinden Arnavutköy’deki Hadımköy Sanayi bölgesinde hayata geçirilen Ticarethane METKAP, 40 farklı ülkeden 5 binin üzerinde sektör profesyonelinin katıldığı fuarda sektöründen yoğun ilgi gördü. Metal ve plastik sektörü için son teknoloji bir sanayi tesisi olma özelliğine sahip Ticarethane METKAP, kendi içerisinde bulunan arıtma tesisi ile çevre dostu bir proje olarak öne çıkıyor.

18 ülkeden temsilciliklerle birlikte 167 katılımcı firmanın yer aldığı fuarda; metal kaplama, plastik, yüzey işlem ve galvaniz kimyasalları sektörlerinin önde gelen markaları; sanayici, yatırımcı, girişimci ve iş adamları bir araya geldi. Yaklaşık 18 bin metrekare arsa alanı üzerinde, 66 bin metrekare inşaat alanına sahip Ticarethane METKAP, katılımcılara sektörel ihtiyaçları iyi analiz etmiş, çözüm odaklı bir proje olarak tanıtıldı."Sektörün bütün ihtiyaçlarına cevap veriyor"

Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı’nda, Salon 7’de E 223 No’lu stantta yer alan Ticarethane METKAP projesi, sektöründen yoğun ilgi ve beğeni topladı. Fuar sürecini değerlendiren Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel, "Ticarethane METKAP projemiz Akyapı’nın en çevreci sanayi projesi olarak öne çıkıyor. Hem bu özelliğiyle hem de metal ve plastik kaplamacılar sektörünün bütün ihtiyaçlarına cevap veren yapısıyla projemiz, bütün sektöre çözüm ortağı oluyor. Bu anlamda katılım gösterdiğimiz fuarda sektörün temsilcilerinden oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Bizler için verimli ve bereketli geçen bir fuar oluyor” dedi.

Kendi bünyesinde barındırdığı arıtma tesisi ile Ticarethane METKAP’ın bir ihtisas projesi olduğunu belirten Dinçel, “Metal ve plastik kaplama sektöründe çalışan firmalar üretimleri sırasında ciddi düzeyde ağır metaller kullanıyorlar. Bu ağır metallerin arıtma işleminden geçmeden İSKİ atık su hattına deşarj edilmesi, hem yasal etkenler hem de çevresel faktörler ve sürdürülebilirlik adına mümkün değil. Aksi takdirde bu atık sular tarım arazilerine, içme suyu havzalarına ve denizlerimize karışarak ciddi bir kirlilik oluşturuyor. Projemizi geliştirirken en başından itibaren bütün bu faktörleri göz önünde bulundurarak, ‘kendi arıtma tesisi içinde olan’, en son teknoloji ile donatılmış, çevreyle dost bir sanayi projesi planladık. 7 gün/24 saat hizmet verecek bu arıtma tesisi sayesinde günde 5.000 metreküpe kadar ağır metal içeren atık suyu kendi tesisimizde arıtmış olacağız” dedi.

“Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı” (PaintExpo Eurasia & Surtech Eurasia) fuarı 6 Ekim Cuma gün sonuna kadar, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum