TOKİ Avcılar Kentsel Dönüşüm Projesinden Çekildi Mi?

02 Ekim 2014
PAYLAŞ
TOKİ Avcılar Kentsel Dönüşüm Projesinden Çekildi Mi?

TOKİ, yenileme planları yaptığı Avcılar'a bağlı Tahtakale mahallesinde kentsel dönüşüm projesini askıya aldı mı?

Avcılar Tahtakale’de kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ tarafından yenilenecek olan 167 hektar alana dair son zamanlarda “TOKİ Tahtakale’den çekilecek” söylentileri dolaşıyor.

Avcılar Tahtakale Mahallesi’nde şu sıralar “TOKİ TahtaKale Kentsel dönüşümden çekiliyor” söylentileri dolaşıyor.

Tahtakale sakinlerinden gelen bilgi ise şöyle:

TOKİ’ye gidiyoruz yıl sonu tebligatlar başlayacak diyor, belediyeye gidiyoruz özel müteahhit yapacak diyor, meclis üyesine soruyoruz TOKİ maliyeti yüksek bulduğu için Tahtakale’den geri çekildi diyor''

SÖYLENTİLER ASILSIZ

Hâl böyle olunca Avcılar Belediyesi ve TOKİ de duruma açıklık getirmek zorunda kaldı. Her iki taraf da söylentilerin asılsız olduğunu iddia ediyor.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

TahtaKale Kentsel dönüşüm kapsamında Mayıs ayında ölçüm çalışmaları tamamlanmıştı. TOKİ’den alınan bilgiye göre, TahtaKale Kentsel Dönüşüm projesi üzerinde geliştirme çalışmaları devam ediyor.

NET BİR TARİH YOK

HT Emlak'ta yer alan habere göre, proje geliştirme çalışmaları tamamlandığında TOKİ ve Tahtakale sakinleri arasında görüşmeler başlayacak ve dönüşümün şartları belirlenecek. Fakat TahtaKale Kentsel dönüşüm çalışmaları ne zaman başlayacak bununla ilgili net bir tarih verilemiyor.

Bölgede yaklaşık 167 hektar alan dönüşüm kapsamında yenilecek.


"TOKİ Avcılar Kentsel Dönüşüm Projesinden Çekildi Mi?" haberine ait 1 yorum

savaş ışık

12 Dec 2014, 03:21

ıspartakulede 1 daıre140m2 750000tl bu rantı kımse kacırmaz mutahıt fırma veya tokı anlasarak alır arsanızı ucuza satmayın veya bekleyın

Yorum Yap