TOKİ, Malatya Arena’yı İhaleye Çıkaracak!

Yurdun dört bir yanında modern stadyumlar inşa eden TOKİ, Malatya Arena için yeniden ihale düzenleyecek.

04 Eylül 2015
TOKİ, Malatya Arena’yı İhaleye Çıkaracak!

Yurdun dört bir yanında modern stadyumlar inşa eden TOKİ, Malatya Arena için yeniden ihale düzenleyecek.

Çalışmaların tamamen durduğu Malatya Arena Stadı’nda sessiz bekleyiş sürüyor. Stadın Kontrol Mühendisi Hurşit Kuşçu, 23 Eylül 2015 tarihinde mevcut yüklenici firmanın süresinin dolduğunu ve yeni bir ihale sürecinin başlayacağını söyledi.

Bundan sonraki süreçte idare olarak TOKİ’nin vereceği kararın çok önemli olduğunu kaydeden Kuşçu, “TOKİ gerekli feshi yaptıktan sonra stat için yeni bir süreç başlayacak” dedi.

MALATYA ARENA NE ZAMAN AÇILACAK ?

Gelinen noktada ihale sürecinin kısa olması gerektiğinin altını çizen Kuşçu, “Stadımız diğer projelere göre biraz gecikti. Nedeni komşu ülke Irak’ta yapmış olduğu işlerle ilgili hak edişini alamaması. Bizim inşaatımızın şuan ki fiziki gerçekliği yüzde 60. Yani yüzde 60’ı tamamlandı. Geri kalan kısmın bir an önce tamamlanması için yüklenici firmanın fesih kararını vermesi lazım. 23 Eylül 2015 tarihinde mevcut yüklenici firmanın süresi doluyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte idare olarak TOKİ’nin vereceği karar çok önemli. TOKİ artık burada yüklenici firmayla devam etmeyeceğini açıklarsa, yeni bir süreç başlar. Bu süreçte bir Malatyalı olarak bizim büyüklerimizden beklentimiz projenin çok kısa sürede tekrar ihale edilmesi” dedi.

Kuşçu, statta fazla bir işin kalmadığını, güçlü bir firmanın 10 ay içerisinde inşaat işlerini tamamlayabileceğini ifade ederek, yeniden ihale sürecinin süresinin önemine dikkat çekti.

Hurşit Kuşçu, “İhale süreci büyük önem taşıyor. Güçlü bir firma stadı 10 ay içerisinde tamamlar. Tabi bu işin tamamlanması için en az 500-600 işçinin burada çalışması lazım. Dolayısıyla bu kadar sayıda işçinin çalışması halinde Malatyasporumuza yakışan bir stat ortaya çıkacaktır. Bir spor izleyicisi olarak, izlediğim spor programlarında Malatya adına biraz üzülüyorum. Malatyaspor’un o stattan ayrılıp yeni stada geleceği düşünüldüğü için mevcut stada fazla yatırım yapılmamış. Oranın halini görünce bir an önce bu stadın tamamlanmasını en azından umut ediyorum” diye konuştu.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.