TOKİ Malatya Emekli Başvuruları Devam Ediyor

Malatya Battalgazi'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Ekim 2015
TOKİ Malatya Emekli Başvuruları Devam Ediyor

TOKİ tarafından Malatya'da satışa sunulan bin 83 konutun yüzde 25'i emeklilere ayrıldı. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi bugüne kadar 5 bin 200’ün üzerinde bir başvuru alırken, talepleri toplamaya devam ediyor...

TOKİ tarafından Malatya’da Beydağı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan bin 83 konut satışa çıkarıldı. 3 aydan beri TOKİ evleri için müracaatları almaya devam ettiklerini ifade eden Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, “Sayın Milletvekilimiz Öznur Çalık, derneğimizi ziyaret etti. Milletvekilimize derneğimizin TOKİ başvurusu almadığını söylemişler. Vekilimiz de yanımızda TOKİ Başkanı Mehmet Turan Ergin'i telefonla aradı. "Malatya’da TOKİ’ye yoğun bir ilgi var, müracaatlar var, ne diyorsunuz?’ diye sordu. Mehmet Turan'da ‘Malatya için ne gerekliyse biz yapmaya hazırız. Bunun için müsterih olun. Başvurular devam etsin’ dedi. Biz bunun üzerine tekrar başvuru almaya devam ettik ve şu anda da hala devam ediyoruz. Şimdiye kadar 5 bin 200’ün üzerinde bir başvuru aldık.” dedi.

Emekliler için yeni TOKİ konutları yapıldığı takdirde Malatya için büyük bir yatırım olacağını ifade eden Tangüner, “Bize verilen söz, herkesin ev sahibi yapılması yönünde. Başvuru sayısı 6 bin ise Malatya’ya 6 bin ev yapılacak. Bunun hayata geçeceği kanaatindeyiz. Kayıt olanların tamamı ev sahibi olacak ve bize verilen bilgi de bu yönde.” dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

elmas uyar

23 Nov 2015, 04:50

Beydagi Halk bankasına TOKİ emekliler için yapılacak olan ev muracati için gitdim , muracatlarin bittiğini söylediler ve artık muracatlarin alınmayacağını söylediler .ve şimdi de burda muracatlarin devam ettiğini yazıyorsunuz hanginizi inanalim acaba .


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ, şehit yakını ve gazileri ev sahibi yapmaya devam ediyor

TOKİ, şehit yakını ve gazileri ev sahibi yapmaya devam ediyor

TOKİ, vatan savunması için şehit düşenlerin ailelerini ve gazileri ev sahibi yapmaya devam ediyor.

17 Temmuz 2017


TOKİ’nin Bursa Nilüfer ve Keleş’te yapılan Kura Sonuçları

TOKİ’nin Bursa Nilüfer ve Keleş’te yapılan Kura Sonuçları

TOKİ’nin Bursa Nilüfer’de inşa ettiği toplam 1176 konut için yapılan kura çekilişi ile konutların ye

14 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat