TOKİ’den 125 Bin Liraya 3 Oda 1 Salon Daire

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Malatya'da inşa edilen TOKİ Konutları'nda 3+1 daireleri 125 bin liradan satıyor.

16 Haziran 2015
TOKİ’den 125 Bin Liraya 3 Oda 1 Salon Daire

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Malatya'da inşa edilen TOKİ Konutları'nda 3+1 daireleri 125 bin liradan satıyor.

Brüt 147.37 metrekare net alan ise 111.84 metrekare olan 3+1 konutlar için en düşük fiyat 125 bin 15 lira, en yüksek fiyat ise 147 bin 32 lira olarak belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Malatya'da yapılan 568 konut Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 70 adet konutu ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sundu.

Brüt 147.37 metrekare net alan ise 111.84 metrekare olan 3+1 konutlar için en düşük fiyat 125 bin 15 lira, en yüksek fiyat ise 147 bin 32 lira olarak belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren müracaatların başlatıldığı belirtilerek, yeni eklenen yüzde 20 peşinat 156 ay vade seçenekli satışların 30 Haziran 2015 tarihinde mesai bitimine kadar ilgili bankanın bütün şubeleri tarafından kabul edileceği ifade edildi.

Malatya'daki 568 konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemlerinin Türkiye Halk Bankası A.Ş aracılığıyla yürütüleceği ve Temerküz Şubenin ise Malatya İnönü Caddesi Şubesi olacağı açıklandı.

Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların seçimini yapan alıcılar yüzde 10 peşinat 96 ay vade, yüzde 15 peşinat 108 ay vade, yüzde 20 peşinat 156 ay vade ve yüzde 25 peşinat 120 ay vade alternatifleri çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalıyor.

Sözleşme bedeli üzerinden yüzde 0,948 (binde dokuz virgül kırk sekiz) oranında damga vergisi, peşinat bedeli üzerinden yüzde 0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde 5 (yüzde beş) oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil ediliyor.

Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahip.

Konut alıcısı, Gayrimenkulün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına da sahip.

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresi'nden kredi almamış olmaları" şartları kaldırıldı.

Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir. Konutların teslim süresi, hemen teslimlidir. Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin yüzde 1'i oranında KDV tutarı sözleşme imzalama aşamasında ayrıca alıcılar tarafından ödenecek. Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK'nda öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecek. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlü olacak.

Brüt 147,37 metrekare net alan ise 111,84 metrekare olan 3+1 konutlar için en düşük fiyat 125 bin 15 lira, en yüksek fiyat ise 147 bin 32 lira olarak belirlendi. İlk taksitler ise verilecek peşinatlar üzerinden belirlenecek.

kiptashosdereHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde yapılacak olan 137 konutun ihalesi ger

14 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.