TOKİ’nin Pilot Şehri Hangisi Olacak?

22 Eylül 2014
PAYLAŞ
TOKİ’nin Pilot Şehri Hangisi Olacak?

Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın ‘TOKİ'nin pilot ili Malatya olacak’ dediğini açıkladı.

Vuslat Tv'de Gündem Özel programına katılarak Ökkeş Cerit'in sorularını cevaplayan Öznur Çalık, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın Malatya ziyareti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Çalık, "TOKİ'nin daha önce yapmış olduğu mevcut binaların görüntülerinden mutlu olmadığımızı ilettik. Uzun uzun binaların var oluşu şehrin görüntüsünü bozuyor diye düşünüyorum. Malatya'da dikey değil, yatay yapılaşmaya gidilmesini istediğimizi Ergün başkana ilettik. Kentsel dönüşümün hızlanmasını istedik. Darende, Akçadağ ve Pütürge'ye gittik, ilçelerde devam eden TOKİ yatırımları var onları inceledik. Yeni yapılan stadyumun yerine verdiğimiz mevcut stadın yerini ve devlet hastanesi ile Beydağı Kampüsünün yerlerini tekrar alabilir miyiz diye talebimizi ilettik" ifadelerini kullandı.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın çok önemli bir açıklaması olduğunu belirten Çalık, Turan'ın, "Malatya hükümetimize çok ciddi destek veriyorsa biz de Malatya'yı özellikle kentsel dönüşümde ve konutların yapımında pilot il seçelim, Yeni Türkiye'yi inşa ederken Malatya'ya da ilçeleriyle beraber daha özel bir gözle bakalım" dediğini ifade etti.

Çalık, TOKİ Başkanı Turan'ın yapmış olduğu bu açıklamanın takipçisi olacağını da belirtti.(İHA)


"TOKİ’nin Pilot Şehri Hangisi Olacak?" haberine ait 2 yorum

bekirgundogdu

28 Feb 2015, 22:49

bursaya nezaman gelecek toki

Ekrem

09 Dec 2015, 16:53

Cankiri kan agliyor ne zaman gelir acaba

Yorum Yap