Tolga Türkanık:”TOKİ Kazancını Sosyal Konut İçin Harcamalı”

26 Kasım 2015
PAYLAŞ
Tolga Türkanık:”TOKİ Kazancını Sosyal Konut İçin Harcamalı”

Bu sene altıncısı düzenlenen Konut Konferansı'nda konuşma yapan Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Tolga Türkanık, "TOKİ elde ettiği karı dar gelirli vatandaşlar için konut üretmek üzere harcamalı." dedi...

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 6. kez düzenlenen Konut Konferansı 24 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşti. Konferansta yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen temsilcileri bir araya geldi.

Konferansta konuşma yapan Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Tolga Türkanık, "İstanbul’da son 5 yılda konut fiyatlarının yüzde 110 arttı. Orta ve alt gelir gurubuna sahip olan kitlelerin güven duygusunun giderek azaldı. TOKİ’nin İstanbul’da yaptığı konutların sadece yüzde 7’si sosyal konut, oysa ki TOKİ elde ettiği karı dar gelirli vatandaşlar için konut üretmek üzere harcamalı. İstanbul’da ev için harcanan paranın metrekare başına fiyatı 2 bin 600 liradır. İnsanlar aylık kazançlarının yarısından fazlasını bir ev sahibi olmak için harcıyor, bu da çok ciddi sorunlar yaratacak bir durum" dedi.

Moderatölüğünü Fortune Türkiye Dergisi Yayın Direktörü Cüneyt Toros'un yaptığı konferansta en dikkat çeken bölüm “Yuvarlak Masaya Sorduk: Konutu Ayakta Tutan Ne?” adlı oturum oldu. Oturumda GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe, ULI Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Hasol Erktin, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Özdil ve Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Tolga Türkanık sektörün sorunlarını konuştular.


"Tolga Türkanık:”TOKİ Kazancını Sosyal Konut İçin Harcamalı”" haberine ait yorum yok

Yorum Yap