Türk çimentocular tek çatı altında toplanıyor

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği yeni yapılanmaya gidiyor.

20 December 2020
Türk çimentocular tek çatı altında toplanıyor İnşaat sektörünün önemli yapı taşlarından olan çimento sektöründe yeni yapılanmaya gidiliyor. 66 markayı temsil eden Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), yoluna 'Türk Çimento' ismiyle devam edecek.

TÇMB'nin marka değişim toplantısında bilgilendirmelerde bulunan Türk Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, 'Türk Çimento' ismi altında tek çatı altında toplanılacağını dile getirdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, çimento sektörünün Türkiye'nin kalkınma hamlesinde başta gelen sektörlerden biri olduğuna dikkat çeken Saka, "İşte bu yüzden biz Türk Çimento olarak diyoruz ki bu ülkenin temelinde biz varız, geleceğinde de biz olacağız" diye konuştu.

KENT VİZYONU BELGESİ HAZIRLANIYOR

Türk Çimento markasının yeni vizyonla hayata geçireceği önemli projelerden bahseden Tamer Saka, "Öncelikle bir kent vizyonu belgesi hazırlıyoruz. 2050 yılında kentler nasıl olmalı, bunun belgesini açıklayacağız. Şehir planlamacılığı ve sosyo-ekonomik gibi farklı perspektiflerden ele aldığımız farklı kesimlerden katılımcıların katkısıyla oluşturulacak ve geleceğimize yönelik bir belge olacak. Önümüzdeki yıl Mimarlık Ödülleri projesini başlatacağız. Hem deneyimli mimarları hem de üniversite öğrencilerini ödüllendirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Deprem tehlikesine karşı sivil inisiyatif çalışması başlatıldığını hatırlatan Saka, "22 STK bir araya geldik ve deprem aksiyon planı hazırlamaya başladık. 5 Mart deprem haftasında bunu paylaşacağız" şeklinde konuştu.

"İHRACATTA DÜNYA İKİNCİSİYİZ"

Sektörün durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Çimento Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir ise "Pandemiyle beraber Türkiye'de değil dünyada da çok önemli ekonomik olaylar meydana geldi. Çimento ve inşaat sektörü olarak bu dönemi atlatmak ana hedefimiz. Mart ayından itibaren endişe duyduk. Birçok fabrikamız üretimi durdurdu. Türk çimento sektörü sadece Türkiye’de değil dünyada etkili bir sektör. İhracatta dünya ikincisiyiz. Bunu iyi değerlendirdik ve ihracata saldırdık" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum