Türk müteahhitler için Batı Avrupa fırsatı!

Avusturyalı şirketler, Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi inşaat firmaları toplantı yaptı.

26 October 2021
Türk müteahhitler için Batı Avrupa fırsatı! Avusturyalı şirketlerin üçüncü pazarlarda finansman ve iş birliği fırsatlarını konuşmak amacıyla Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi inşaat firmaları ile toplantıda buluştuğu belirtildi.

Dünya'da yer alan habere göre, iki ülkenin ihracat destek kuruluşları ve bankaların da katılım gösterdiği etkinliğe Avusturyalı şirketlerden büyük ilgi geldi.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Avusturya Ticaret Müsteşarı Georg Karabaczek, Avusturyalı şirketlerin üçüncü ülkelerdeki potansiyel projeler için Türk şirketleriyle çalışma yürütmekte istekli olduğunu dile getirdi.

Avusturya Başkonsolosluğu Ticaret Ofisi (Advantage Austria) ile Türkiye Müteahhitler Birliği'nin ortak etkinliğine katılımın beklenin üzerinde olduğunu belirten Karabaczek, "Biz 10 Avusturyalı şirket beklerken 20 şirket katıldı. Bu ilgi, pandemi nedeniyle 1,5 yıldır bir araya gelemeyen şirketlerin Türk şirketleriyle buluşmaya can attığını gösteriyor. Avusturyalı firmalardan bazıları yıllardır Türkiye'de iş yapıyor ama yine de Türk müteahhitlerle görüşmeye geldiler" diye konuştu.

"BİZE KAPIYI AÇACAKLAR"

Avrupa'nın bütün altyapısının yaşlandığına ve yenilenme ihtiyacının olduğuna dikkat çeken Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı M. Erdal Eren, "Şimdiye kadar Afrika ve Orta Doğu'yu konuşuyorduk, şimdi Avrupa'nın altyapısının yenilenmesinde rol alıp alamayacağımızı konuşmaya başladık. Bazı yasak veya siyasi engellerle önümüzü kapatmazlarsa Avrupa'da bir açılım yapmalıyız" dedi.

Türk müteahhitlerin Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk ve Kosova'da üstlendikleri projelerle Doğu Avrupa'da faaliyet gösterdiğini belirten Eren, "Ancak Batı Avrupa, şirketlerinin bizimle rekabet edemeyeceğinden ve işlerini ellerinden alacağımızdan endişe ettikleri için hâlâ bizden uzak duruyor. Günün sonunda projeleri daha ekonomik bir şekilde yapmak isterlerse bize kapıyı açacaklar" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum