Türk Müteahhitler Rotayı Buraya Çevirdi

Digicom Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit İran'a ambargonun kalkmasıyla Türk müteahhitlerin rotasını İran'a çevirdiğini belirtti...

19 Temmuz 2016
Türk Müteahhitler Rotayı Buraya Çevirdi Digicom Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit İran'a ambargonun kalkmasıyla Türk müteahhitlerin rotasını İran'a çevirdiğini belirtti...

Ardahan Yatırım Konferansı Kars Katerina Sarayı Otel’de gerçekleşti. Yerel basın ile bir araya gelen Digicom Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Kars-Ardahan-Iğdır Kalkındırma Vakfı Başkanı Sabri Yiğit önemli açıklamalarda bulundu.

İran’a ambargonun kalkmasının ardından bölge ticareti ve turizminin kolaylıkla kalkındırılabileceğini dikkat çeken Yiğit, “İran’daki alt yapı yatırımları, Türk müteahhitleri için yeni bir pazar. İran’a ambargonun kalkması ile sektör için cazip bir pazar oluştu” dedi.

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı projesine önem verilmesi gerektiğine vurgu yapan Yiğit, projenin hayata geçişmesiyle Avrupa'dan Çin'e demiryoluyla kesintisiz yük taşınması mümkün hale geleceğini, bunun İran için de bir fırsat olduğunu söyledi.

Bölgeyi kalkındıracak bir diğer etkenin ise turizm sektörü olduğuna dikkat çeken Yiğit, “En büyük hareketliliğin turizm sektöründe yaşanacağını düşünüyorum. Bölgedeki turizm alt yapısının tamamlanmasıyla İran’dan kültürel yakınlıktan da dolayı çok daha fazla turistin bölgeye geleceğine inanıyorum. Sınır illerinin turizm kapasitesi yüzde 50 artar” dedi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Düzce Belediyesinden İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenleme

Düzce Belediyesinden İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenleme

Düzce Belediyesi “Çevre Taahhütnamesi” kapsamında bazı uygulama ve denetimleri değiştirmek üzere top

22 Şubat 2017


İnşaat Sektörü Güvende İstikrar Sağlayamadı

İnşaat Sektörü Güvende İstikrar Sağlayamadı

İnşaat sektörü güven endeksi Ocak ayında azaldı. Son 4 aylık süreçte yalnızca Aralık ayında artış gö

25 Ocak 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat