Türkiye’nin En Uzun 4. Asma Köprüsü Tamamlandı

Elazığ Ağın'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

20 Ekim 2015
Türkiye’nin En Uzun 4. Asma Köprüsü Tamamlandı

Elazığ'da Keban Baraj Gölü üzerinde 520 metre uzunluğa sahip Türkiye'nin en uzun dördüncü asma köprüsü haftaya hizmete açılıyor...

Temeli 2001 yılında atılan ve değişiklikler sebebiyle 2012 yılında tekrar ihale edilen Türkiye'nin en uzun dördüncü asma köprüsü olan Karamağara Köprüsü haftaya hizmete açılıyor.

Elazığ'da Keban Baraj Gölü üzerinde yapımı tamamlanan Karamağara köprüsü ulaşımını tekneler ve feribotla sağlayan bölge halkının ulaşım sıkıntısını sona erdirecek. 520 metre uzunluğa sahip olan köprünün korkuluk ve bariyer montajı, ışıklandırma, asfalt serimi gibi çalışmaları sona erdi.

Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“40 yıl önce Keban Barajı'nın su toplamaya başlamasıyla, Keban ile Elazığ arasında ulaşımı sağlayan köprü su altında kaldı. Ağın halkı, 40 yıldır bu köprüyü özlemle bekliyor. Bu süre içinde ilk dönemlerde küçük teknelerle karşıya geçiş sağlandı. Yaklaşık 30 yıldır da ulaşım feribotla sağlanıyordu. Keban Baraj Gölü üzerindeki köprüsünün hizmete açılmasıyla, halkımızın 40 yıllık ulaşım sıkıntısı sona erecek.”

Köprünün ismi hakkında da açıklamada bulunan Yakınoğlu, “Keban Barajı'ndan önce bölgede ulaşımı sağlayan Karamağara köprüsünün taşları sökülerek, Elazığ Müzesi'ne taşındı. Bu tarihi köprünün adını yapımı tamamlanan köprüye verdik. Ağın Karamağara Köprüsü'nün ismini vererek tarihi de  burada yaşatacağız.” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3.Havalimanı projesinin yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi

3.Havalimanı projesinin yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi

Yapım çalışmalarının hız kesmeden sürdüğü 3.Havalimanı projesinde tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez

13 Eylül 2017


Tav Havalimanları hisselerinin yüzde 3,76’sı yabancılara satıldı

Tav Havalimanları hisselerinin yüzde 3,76’sı yabancılara satıldı

TAV Havalimanları'nın kurucu ortaklarından Tepe İnşaat ve Sera Yapı hisselerinin bir kısmını yabancı

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat