Türkiye’nin İlk Ters Evi!

11 Eylül 2015
PAYLAŞ
Türkiye’nin İlk Ters Evi!

Türkiye'nin baş döndüren ilk ters evi Antalya'ya bağlı Muratpaşa'nın Güzeloba Mahallesi'nde ziyarete açıldı.

Muratpaşa'nın Güzeloba Mahallesi'nde 85 metrekareye inşa edilen Türkiye’nin ilk ters evi ilk ziyaretçilerini kabul etmeye başladı. Ters evin açılış kurdelesini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kesti.

TÜRKİYE’NİN İLK TERS EVİ ZİYARETE AÇILDI BAŞ DÖNDÜREN EV ANTALYA'DA ZİYARETE AÇILDI YERDE OLMASI GEREKENLERİN TAVANDA OLDUĞU TERS EVİN YÜZDE 25’LİK AÇISI NEDENİYLE ZİYARETE GELENLERİN BAŞININ DÖNDÜĞÜ BELİRTİLDİ

Üç girişimcinin ortak projesiyle hayata geçirilen evde normal bir evin iki katı oranında maliyetli olduğu bildirildi. Yılda 100 bin kişinin ziyaret etmesi hedeflenilen ev 15 TL ücret karşılığına 09.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Evin dış görüntüsünden içerisindeki eşyalara kadar her şeyi ters olan 'Ters ev' açılışının ardından ziyaretçilerin ilgisini çektiği görüldü.

Evin içerisinde yüzde 25’lik bir açı oluşturulduğunu ve bunun ziyaretçilerde bir baş dönmesine neden olduğunu belirten proje ortaklarından Kaan Karahan, 1 yılsonunda evi yapmayı başardıklarını ve en çok mutfak ve yatak odasını yaparken zorlandıklarını söyledi.

Türkiye'nin İlk Ters Evi!

Ters ev içerisinde mobilyalar, tuvalet, perdeler, yatak odası ve dolaplar ile çamaşır makinesi gibi bütün eşyalar tavanda yer alıyor.

İHA


"Türkiye’nin İlk Ters Evi!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap