Üçüncü Havalimanı Projesiyle İlgili Şok Karar!

Rekabet Kurumu, İstanbul'un üçüncü havalimanı projesiyle ilgili kritik bir karar verdi.

21 Ekim 2014
Üçüncü Havalimanı Projesiyle İlgili Şok Karar!

Rekabet Kurumu, İstanbul'un üçüncü havalimanı projesiyle ilgili kritik bir karar verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyurulan kararlara göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile imzalanan 19 Kasım 2013 tarihli "Uygulama Sözleşmesi" çerçevesinde "İstanbul yeni havalimanının", yap-işlet-devret modeli ile yapılması, işletme süresi olan 25 yıl boyunca işletilmesi ve süre sonunda İdareye devredilmesi işleminin izne tabi olmadığına karar veren Kurul, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ'nin kuruluşu işlemine de menfi tespit belgesi verdi.

İşte o duyuru :


Karar Sayısı : 14-40/737-329
Karar Tarihi : 16.10.2014
Karar Türü : Özelleştirme

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.


''Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile imzalanan 19 Kasım 2013 tarihli Uygulama Sözleşmesi çerçevesinde İstanbul Yeni Havalimanı’nın yap-işlet-devret modeli ile yapılması, işletme süresi olan 25 yıl boyunca işletilmesi ve süre sonunda İdareye devredilmesi işleminin izne tabi olmadığına karar verildi. Ayrıca İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin kuruluşu işlemine menfi tespit belgesi verildi''

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İNŞAATI NE DURUMDA?

Toplamda 76,5 milyon metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek havalimanının dolgu ve sondaj çalışmaları sürerken, bölgede kurulan onlarca şantiye ve yüzlerce hafriyat kamyonunun yoğun çalışmaları dikkati çekti. Havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. 26 milyar 142 milyon euroluk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesi yapılan ve yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli çalışması planlanan üçüncü havalimanı projesinde ön hazırlıklar kameralara yansıdı.

Üçüncü Havalimanı Projesinin Son Hali Kameralara Böyle Yansıdı:HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat