• Ulaşım Projeleri
  • Ulaştırma Bakanı Arslan: Köprü projeleri ringle birbirine bağlanacak

Ulaştırma Bakanı Arslan: Köprü projeleri ringle birbirine bağlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleriyle ring oluşturulacağını açıkladı.

16 Ekim 2017
Ulaştırma Bakanı Arslan: Köprü projeleri ringle birbirine bağlanacak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında Avrupa'dan Ege'ye, Batı Akdeniz'e ulaşımın kolaylaşacağına değinerek, "1915 Çanakkale, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri ile bunların tamamlayıcısı otoyol ve bölünmüş yollarla, güzergâhındaki insanların, üretim yerleri, hammadde-mamul maddelerine kolay erişimin sağlanması için 'ring' oluşturulacak" ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL TRAFİĞİNE GİRİLMEDEN EGE VE BATI AKDENİZ’E İNİLECEK”

Bakan Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, İstanbul trafiğine girilmeden Ege'ye veya Batı Akdeniz'e inilmesini sağlayacağını belirtti. Bakan Arslan, akaryakıt ve karbondioksit salınımı anlamında bir kayıp yaşandığını söyleyerek, "Hâlbuki siz, Avrupa'dan girdiğiniz an, Edirne'den, Tekirdağ'dan direkt Çanakkale'ye, oradan Ege'ye, Batı Akdeniz'e kadar inebileceksiniz. Hatta İç Anadolu'nun batısına da gidebileceksiniz çünkü kestirme bir güzergâh. Bu anlamda çok önemli. Bunu ülkelerin ekonomisinin, sanayisinin, endüstrisinin büyümesi anlamında çok önemsiyoruz" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Metrobüs hattı Silivri’ye kadar uzatılacak

Metrobüs hattı Silivri’ye kadar uzatılacak

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, metrobüs hattının Silivri’ye kadar uzatacaklarını açıkladı.

17 Kasım 2017


Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

"Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi" sorusunu İBB Başkanı Mevlüt Uysal yanıtladı.

16 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.