Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında çalışmalar sürüyor

Anadolu yakasında merakla beklenen metro hattında tünel açma çalışmaları yapılıyor.

18 October 2020
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında çalışmalar sürüyor İstanbul'un Anadolu yakasında birçok ilçenin emlak piyasasını doğrudan etkileyecek Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında çalışmalar devam ediyor. 11 istasyondan oluşan projede duran çalışmalar, Eylül 2019 döneminde yeniden başlatılmıştı.

Sözcü'nün aktardığı habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı inşaatını yerinde denetledi. Ümraniye Atakent durağında tünel açma makinesinin son beton bloku delme işlemini çalışanlarla birlikte izleyen İmamoğlu, Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin'den metro hattı çalışmasıyla ilgili bilgiler aldı.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattındaki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İmamoğlu, hattın göreve başladıklarında duran hatlardan biri olduğunu hatırlatarak, "Kaynak oluşturmamızla beraber hızla başladığımız noktadayız. Son durağa devam edecek buradan hattımız. Şimdi Ümraniye'deki durağımızdan Çekmeköy'e doğru yola çıkacak. Bir de tabii bunun güneyi var, Göztepe'ye doğru devam edecek kısmı var" şeklinde konuştu.

AÇILIŞ 2022 SONU

Hattın Göztepe kısmında yıl sonuna doğru çalışmaların başlamasının hedeflendiğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu demek oluyor ki 2021'in sonunda tünel işlerimiz hemen hemen bitirilmiş olacak. Hattın 2022'nin sonunda açılmasını planlıyoruz" diye konuştu.

YENİ KAYNAK BULMA ÇALIŞMALARI

İstanbul'da diğer metro hatları için yeni kredi çalışmalarının sürdüğünü kaydeden İmamoğlu, "Çalışıyoruz tabii. İhtiyacımız var. Farklı hatlarda da var, çalışıyoruz. İyi sinyaller alıyoruz. Umarım hızlıca bu gereksinimleri gidereceğiz. O itibarı ve o kabiliyeti İstanbul'un her zaman vardır" şeklinde konuştu.

İstanbul'da metro çalışmalarının devam etmesinin heyecan verici olduğunu dile getiren İmamoğlu, "İstanbul'un ve Türkiye'nin bu zor günlerinde, emekleriyle kendilerini bu işe adayan bütün emekçi dostlarımıza, buradaki firmalarımıza, müşavir firmalarımıza ve benim değerli çalışma arkadaşlarıma, hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Allah tamamına erdirsin inşallah" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum