Ümraniye Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor

Elmalıkent Mahallesi'nde dönüşüm başlıyor. İşte proje detayları…

06 February 2020
Ümraniye Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor İstanbul'un birçok ilçesinde olduğu gibi Ümraniye'de de kentsel dönüşüm çalışmaları sürdürülüyor. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, ilçede kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verirken Elmalıkent Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'yle alakalı mahalle sakinlerine bilgilendirme toplantısında bulundu.

Ümraniye Nikah Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Yıldırım'ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş ile Elmalıkent Mahallesi sakinleri de katıldı. Toplantıda mahalle sakinlerine Ümraniye Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Projesi 1'inci ve 2'nci etap çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

1.5 YILDA TAMAMLANACAK

Ümraniye'deki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, çalışmaların ilk olarak Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Projesi'nde başlayacağını ifade etti.

Elmalıkent Mahallesi'nde hayata geçirilecek projenin 10 ada üzerinde hayata geçirileceğini belirten Yıldırım, "Projeyi bir buçuk yıl gibi bir sürede bitirmek istiyoruz. Burada bin konutluk bir proje yer alacak. Benim amacım buralarda nüfusu arttırmadan, vatandaşlarımızı kendi mahallesinde kendi komşusu ile buluşturmak. Bunları yaparken de yeşil alanı, okul, cami gibi donatı alanlarını da yaparak sizlere yaşanabilir bir şehre kavuşturmak. Bunları yaptığımız zaman örnek bir projeye imza atmış oluruz. Devamında da yeni projeleri çalışarak hayata geçiririz" şeklinde konuştu.

İMAR SORUNLARI BULUNUYOR

İlçedeki diğer mahallelerdeki çalışmalar hakkında da bilgiler veren Yıldırım, "Bazı mahallelerimizde imarla ilgili sıkıntılarımız vardı. Bunların bir kısmı tapularda bulunan şerhlerden kaynaklı sıkıntılardı. Çok şükür bazı mahallelerimizde belediye olarak bizim de girişimlerimizle bu sıkıntıları aştık. Diğer mahallelerimizde de yaşanan sıkıntıları çözerek kentsel dönüşümle ilgili adımlar atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum