Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Uzatılıyor

21 Mart 2016
PAYLAŞ
Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Uzatılıyor

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Üsküdar Çekmeköy metro hattının Sultanbeyli'ye kadar uzatılmasına karar verildi...

Üsküdar Çekmeköy metro hattında sona yaklaşılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Genel Kurulu Mart ayı son toplantısında hat ile yeni müjde geldi. Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattının Sarıgazi-Sancaktepe-Sultanbeyli'ye kadar uzatılmasını içeren karar oybirliğiyle kabul edildi.

İlk sürücüsüz metro hattı olma özelliğini taşıyan Üsküdar Çekmeköy metro hattı devam ettirilerek önce Sarıgazi ve Sancaktepe oradan da Sultanbeyli'ye kadar uzanacak. Üsküdar ile Çekmeköy arasını 24 dakikaya düşürecek olan hattın Sultanbeyli'ye bağlanmasıyla iki ilçe arasındaki yolculuk süresi 30 dakikaya düşmüş olacak. Hat Üsküdar'da Marmaray ile, Altunizade'de ise metrobüse entegre edilecek.

Son zamanlarda nüfusun ve trafiğin artış gösterdiği Yenidoğan mahallesine de metro bağlantısı yapılması hedefleniyor. Seyrantepe'de yapılan bağlantıya benzer Çekmeköy Sultanbeyli ve Sarıgazi (Hastane) Yenidoğan Metro Hattı'nın yapımı için de çalışmalar sürdürülüyor.

10,9 kilometre uzunluğa sahip olacak olan Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli metro hattı 8 duraktan meydana geliyor.

Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli Metro Hattı Güzergahı

- Çekmeköy- Meclis Mah.
- Sarıgazi
- Samandıra
- Abdurrahmangazi
- Sancaktepe
- Veysel Karani
- Hasanpaşa
- Sultanbeyli Merkez


"Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Uzatılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap