Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Metro Hattında Son Durum

06 Haziran 2016
PAYLAŞ
Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Metro Hattında Son Durum
Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattı revize projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıktı...

Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattı revize projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıktı.

İMAR PLANI NOTLARI
1. Uygulama Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanacak projeye göre yapılacaktır.
2. Yeraltında kalan metro güzergahı üzerindeki alanlarda meri imar plan şartları geçerlidir. Bu alanlarda yapılacak tüm uygulamalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi raylı sistem daire başkanlığının görüşü alınacaktır.
3. Metro istasyon alanlarının revize edilmesinden sonra fonksiyonsuz kalan alanlarda meri imar planı hükümleri geçerlidir.
4. metro istasyon alanlarında İbb, tarafından onaylanacak avan projeye göre uygulama yapılacaktır.
5. Metro güzergahı ve metro istasyon alanları koruma sınırı içinde kalan alanlarda yapılacak tüm uygulamalarda ve zemin etüd çalışmalarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi raylı sistem daire başkanlığının görüşü alınacaktır.
6. Uygulama aşamasında Bağlarbaşı, Altunizade ve Kısıklı istasyonları çıkış noktaları ve yakın çevresine ait kentsel tasarım projeleri ve cephen ütütlerine ilişkin ilgili koruma bölge kurulunun görüşü alınacaktır.
7. Uygulama aşamasında ilgili kurum (İski, Tedaş, Telekomm, İgdaş, Deprem ve zemin inceleme müdürlüğü, Ulaşım planlama müdürlüğü, Park ve bahçeler müdürlüğü, Koruma kurulu vb.)görüşleri alınarak önerilen tedbirlere uyulacaktır.
8. Jeolojik ve Jeoteknik etüt raporları doğrultusunda uygulama yapılacaktır.
9. Açıklanamayan hususlarda meri imar yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

İMAR PLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

"Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Metro Hattında Son Durum" haberine ait yorum yok

Yorum Yap