Üsküdar'a 2 Dev Proje Geliyor

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Üsküdar Beykoz metro hattınun ve Harem Beylerbeyi Küçüksu Tüneli'nin müjdesini verdi...

08 Ekim 2016
Üsküdar'a 2 Dev Proje Geliyor Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Üsküdar Beykoz metro hattınun ve Harem Beylerbeyi Küçüksu Tüneli'nin müjdesini verdi...

Üsküdar Belediye Meclisi 2017 yılı bütçesini oy çokluğuyla kabul etti. Böylece Üsküdar'da planlanan yatırım ve projeler ile birlikte müdürlük harcama kalemlerini kapsayan 410 milyon TL'lik bütçe belediye meclisinden geçti.

Toplantıda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'a yapılacak 2 dev projenin müjdesini verdi. Türkmen Üsküdar ile Beykoz arasına metro ve Harem Beylerbeyi Küçüksu Tüneli'nin yapılacağını açıkladı.

Başkan Türkmen, Üsküdar Beykoz metro hattının Üsküdar'da marmarayın çıkışondan başlayıp yeraltından Beykoz'a devam edeceğni söyledi. Türkmen 2019 yılında açılması öngörülen hattın 2019'a yetişmezse en geç 2020-2021 yıllarına yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Harem Beylerbeyi Küçüksu Tüneli hakkında da bilgi veren Türkmen, "Bu projemizde Harem'den başlayacak. Beylerbeyi Stadı'nın olduğu yerin hemen oradan çıkacak ve yer altından devam ederek Küçüksu'ya kadar uzanacak. Ayrıca lastik tekerlekli araçların geçiş yapacağı Tünel projesi de hayata geçirilecek. Bu iki proje eş zamanlı yürütülecek. Birisi metro diğeri de lastik tekerlekli araçlar için tünel olacak" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.