Üsküdar'da dev dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor

İstanbul'daki en büyük kentsel dönüşümlerden biri Üsküdar'da uygulanıyor.

25 April 2021
Üsküdar'da dev dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar'a yaptığı ziyarette kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri başta olmak üzere yürütülen projeler hakkında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den bilgi aldı ve önemli açıklamalarda bulundu.

AA'nın aktardığı habere göre, Kirazlıtepe ve Küplüce mahallelerindeki kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulunan Bakan Kurum, 2,5 yıl önce Kirazlıtepe'de kentsel dönüşüm projesini başlattıklarında vatandaşların kentsel dönüşümün kendilerini mağdur edeceğini düşündüğünü, ilk anlaşma oranlarının yüzde 20-30'larda olduğunu hatırlattı.

Kirazlıtepe'de çok önemli bir kentsel dönüşüm süreci başlattıklarını belirten Bakan Kurum, "Bu çerçevede 2 bin konutluk bir projemizin ihale sürecini yürüttük. En son etabımızın ihalesini de Pazartesi günü itibarıyla yapmış olacağız. İlk etaplarımız, konutlarımız zemin artı 3-4 katı geçmeyen, mahalle kültürünün yaşatılacağı, Çamlıca Camimizde Çamlıca Tepemizle birlikte burada tüm regülasyon alanlarıyla birleşecek, komşuluk ilişkilerinin devam edeceği bir projeyi inşallah ağustos ayı itibarıyla hak sahibi kardeşlerimize teslim ediyor olacağız. Diğer etaplarımızı da yine sırasıyla ihalelerimizi yapmak ve aynı anlayışla, aynı kalitede projelerimizi yaparak vatandaşlarımıza Kirazlıtepe'de toplamda 2 bin konutluk 180 bin metrekarelik alanda 1500'ü de hak sahibi vatandaşlarımız diğerleri de ticari bölgeler olmak üzere konutlarımızı yapıp teslim ediyor olacağız" ifadelerini kullandı.

YENİ PROJELER İHALE EDİLİYOR

Üsküdar'daki yeni kentsel dönüşüm proje çalışmalarından bahseden Bakan Kurum, "Pazartesi günü itibarıyla Üsküdar'da Ferah Mahallemiz, hemen Çamlıca Camimizin karşısındaki mahalle, yine Üsküdar'ımıza yakışmayan vatandaşlarımızın bu noktada sosyal ihtiyaçlarını gideremedikleri, yolların, alt yapının yeterli olmadığı Ferah Mahallesi'nde, hemen arkasında bulunan Mehmet Akif Ersoy Mahallemizde, diğer taraftan yine hemen sağımızda bulunan Küplüce Mahallemizde ki orada da 140 bin metrekarelik alanda çok önemli bir kentsel dönüşüm projesini, belki de İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olacak süreci Pazartesi günü itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla başlatıyoruz. Üsküdar'ımıza, İstanbul'umuza hayırlı uğurlu olsun diyorum şimdiden" şeklinde konuştu.

İstanbul'da tüm riskli yapılarını dönüştürmeyi amaçladıklarını yineleyen Bakan Kurum, hedeflerinin her yıl 300 bin, 5 yılda 1,5 milyon acil öncelikli konutu dönüştürmek, icraat yapmak, eser üretmek, eser siyaseti yapmak olduğunu dile getirdi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum