Üsküdar'ın 16 Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Üsküdar'da 33 yıldır beklenen kentsel dönüşüm başlıyor. 16 mahalleyi ilgilendiren kentsel dönüşüm projesi için ilk kazma Mart 2017'de vurulacak...

07 Ekim 2016
Üsküdar'ın 16 Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor Üsküdar'da 33 yıldır beklenen kentsel dönüşüm başlıyor. 16 mahalleyi ilgilendiren kentsel dönüşüm projesi için ilk kazma Mart 2017'de vurulacak...

Üsküdar'da 1983 yılından beri beklenen imar planı onaylandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üsküdar'ın 1/5000'lik ve 1/1000'lik geri görünüm ve etkilenme bölgeleri koruma amaçlı revizyon nazım imar planı ile uygulama imar planını oy çokluğuyla kabul etti.

Planlarla beraber kentsel dönüşümün önündeki bir engellerin kalktığı Üsküdar'da dönüşüm Çamlıca çevresinde 16 mahallede gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Çamlıca Camii'nden Boğaz'a bakıldığında bu alanın toplam 190 bin metrekareyi kapsadığını söyledi.

ÇOK KATLI YAPILAR OLMAYACAK
İlçenin tarihi dokusuna uygun Üsküdar evleri geleneği başlatılacağını belirten Türkmen, "Çok katlı yapılara müsaade edilmeyecek. Yüksek katlı rezidans ve siteleşme olmayacak" dedi.

BÖLGENİN İNSANLARI BURADA KALACAK
Çamlıca'nın eteklerinde 530 bina ve bin 500'e yakın bağımsız bölüm olan bu alanı komple kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan ettiklerini söyleyen Türkmen, "Bu bölgenin insanları burada kalacak şekilde plan yaptık. Hak sahiplerinin rızasıyla birlikte bu alanı komple dönüştüreceğiz. Dönüştürürken hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, mevcut hakların üzerine ilave haklar ilave ederek, yeni konut sahibi yapacağız" diye konuştu.

İLK KAZMA MART 2017'DE
Dönüşümü TOKİ ile yürüteceklerini belirten Türkmen, 190 bin metrekarelik bu alanda ilk kazmayı 2017 yılının Mart Nisan ayında vuracaklarını belirtti.

EMLAK DEĞERLERİNDE CİDDİ ARTIŞ OLACAK
Kentsel dönüşüm alanının Boğaz bölgesi olduğunu ve buranın 16 mahalleyi ilgilendirdiğini belirten Türkmen, Üsküdar'daki her önemli yatırım bizim bölgemizdeki yatırımları artırıyor. Çamlıca Camisi bu bölgenin emlak değerlerini ciddi oranda artıracaktır. Boğaz bölgesinde yaptığımız çalışmanın da sonuna geldik. Üsküdar'daki bu 30 yıllık sorun kalktıktan sonra, inanılmaz bir değer artışı ortaya çıktı. Dönüşüm başladığında bölgenin ekonomik ve emlak değeri ciddi anlamda artacaktır. İstanbul'un taşı toprağı altın diyoruz. Üsküdar'ın taşı toprağı yakut. Şimdi Çamlıca Camisi, Boğaz planları ve Marmaray, Avrasya Tüneli, Üsküdar,- Ümraniye metro hattından sonra ciddi olarak bölgede emlak değerinde artış olacak"
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Türkiye genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında dönüşüme giren ev ya da işyerleri

06 Ekim 2017


İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'un 2 kıtasında 2 yeni dev bölge için çalışma ba

05 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.