Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Folkart Talip Oldu

29 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Folkart Talip Oldu
280 konur ve 33 işyerinden meydana gelen Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi için teklif veren tek firma Folkart Yapı oldu. İhalenin sonucu 4 Ağustos'ta belli olacak...

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nin birinci etabı 18 Mayıs’ta ihaleye çıktı. Ancak o tarihte yapılan ve daha sonra tekrar edilen ihaleye katılım olmadı.

Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu İzmirli müteahhitlere "ihaleye girin, projeye sahip çıkın" çağrısında bulundu. Projenin 3. ihalesi dün gerçekleşti. İhaleye Folkart Yapı’dan başka katılan firma olmadı.

İki aşamalı olan ihalede Folkart'ın mali teklifi 4 Ağustos tarihinde açılacak. Folkart Yapı’nın ihaleyi kazanır ise yer tesliminden sonra çalışamlara başlayacak.

Tahmini bedeki 64,5 milyon TL olan proje 12 bin 809 metrekare alan üzerinde yaşama geçirilecek. 9 blok halinde yükselen Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 280 konut ve 33 işyeri inşa edilecek.

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 68 ila 131 metrekare arasında değişen 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire seçenekleri yer alacak. Projedeki 139 konut, 9 işyeri Belediyeye, 41 konut ve 24 işyeri yüklenciye kalacak.

"Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Folkart Talip Oldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap