Vadi İstanbul Havaray Projesi İçin Düğmeye Basıldı!

21 Ağustos 2015
PAYLAŞ
Vadi İstanbul Havaray Projesi İçin Düğmeye Basıldı!

Vadi İstanbul Havaray projesi için düğmeye basıldı. Vadi İstanbul Havaray projesi 750 metre hat üzerinde 2 istasyondan oluşuyor...

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ

Vadi İstanbul projesi kapsamında planlanan havaray projesi start alıyor. Sarıyer Cendere Vadisi ve Seyrantepe İstasynu-Türk Telekom Arena Stadyumu güzergahı arasında Artaş-Aydınlı-İnvest ve AFK Adi Ortaklığı tarafından yapılması planlanan havara projesinin ÇED süreci başladı.

7 milyon 500 bin TL yatırımla hayata geçirilecek olan Vadi İstanbul havaray projesi 750 metre uzunluğunda olacak.

TÜRKİYE'DE İLK

Türkiye'de ilk defa raylı sistem alanında özel sektör teşebbüsüyle işletmeye alındıktan sonra İstanbul Byüükşehir Belediyesi'ne devredilecek olan Vadistanbul Havaray projesinin 2 adet istasyonu bulunuyor.

2 İSTASYONDAN OLUŞUYOR

Bu istasyonlardan Vadiistanbul tarafından olanı vadükte konumlandırılmış olup iki yan perondan oluşuyor. Perondan çıkan yolcular Vadiistanbul AVM binasının 2.katına ulaşabilecekler. İstasyonda olan diğer giris ise Vadi İstanbul projesinin doğu tarafına konumlanıyor.

YENİKAPI-HACIOSMAN METROSUNA ENTEGRE OLACAK

Hattın ikinci İstasyonu olan Seyrantepe İstasyonu ise depo/bakım atölyesi ile birlikte viyadükte konumlandırılmış olup iki yan perondan oluşuyor. Füniküler sistemin makine odası ve control ünitesi bu istasyonda bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro işletme şirketi olan Ulaşım AŞ.’nin uhdesinde olan M2 Yenikapı-Hacısoman hattı duraklarından Sanayi İstasyonuna, GS TT Arena stadyumu tüneli ile entegre olması düşünülüyor. Stadyumdaki etkinliklere gelecek olan yolcuları–özellikle hafta sonları-Vadistanbul avm vedinlenme alanlarına taşınması planlanıyor.


"Vadi İstanbul Havaray Projesi İçin Düğmeye Basıldı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap